Lider Fenerbahçe’de Gelecek Sezon Transfer Çalışmaları Başladı

Lider Fenerbahçe’de Gelecek Sezon Transfer Çalışmaları Başladı

7 Ekim 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Mutlak şampiyonluk iddiası ile yolan çıkan ve Süper Lig’in 8 haftası boyunca bu iddiasını destekleyen sonuçlar alan Fenerbahçe’de gelecek sezon için şimdiden transfer hareketliliği başladı.

Süper Lig’in ilk 8 haftası toplamda 19 puana ulaşan ve sıralamada da lider konumunda olan Kanarya, gelecek sezon için olan adımlarını şimdiden atmaya başladı.

Teknik direktör Vitor Pereira’nın onay verdiği ilk isim La Liga ekibi Real Sociedad’da formasını terleten Belçikalı oyuncu Adnan Januzaj oldu. Oyuncu için girişimlerin kısa bir süre içinde başlanması planlanırken Galatasaray’ın da aynı isim için radar olduğu ifade edildi.

İlk girişimler için Sarı Lacivertli yönetimin Ocak ayı için randevu aldığı ifade edildi. Birçok kulübün Kosova asıllı Belçikalı futbolcu için radarda olması Kanarya’nın elini hızlandırdı ve görüşmeleri başlatıp menajerinden Ocak ayı için randevu talep edildi.

Galatasaray’da Adnan Januzaj İçin Radarda

Sarı Lacivertlilerin yeni sezon için ilk girişimlerine başladığı öğrenildi. Süper Lig’de lider olarak devam eden Kanarya, mutlak şampiyonluk hedefiyle ilerliyor. Yeni sezon girişimleri için de radarına ilk olarak Kosova asıllı Belçikalı oyuncu Adnan Januzaj’ı takibe alan Sarı Lacivertli ekip, bu girişimde yalnız değil.

Galatasaray’ın da aynı oyuncu için takipte olduğu bilinirken Fenerbahçe kadar istekli olmadığı öne sürüldü. Fakat Galatasaray haricinde birçok kulübün daha kapıda olması Kanarya’yı tetikte tutmaya yetti.

Sağ ve Sol Kanatlarda Oynayabiliyor

26 yaşında ve 1.86 boyunda olan Kosova asıllı Belçikalı oyuncu, hem sağ hem de sol kanatta oynayabilmesi ile biliniyor. Toplamda 13 kez Belçika Milli formasını terleten başarılı oyuncu, kanat mevkisinde olmasına rağmen top tekniği de üst seviyede…

Yüksek top tekniği ile birlikte çabukluğu ve adam eksiltme konusunda başarılı olması oyuncuyu ayrı bir noktaya koyarken kulüplerinde aranan ismi yapıyor. Top tekniğindeki başarısı ile 10 numara mevkisinde de formasını terletebilen oyuncunun, 1 gol sevinci bulunuyor.

13 kez Belçika Milli formasını terlettiği karşılaşmalarda 1 gol sevinci bulunan oyuncu, takımların aranan ismi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.