Trabzonspor’un Kadın Futbol Takımı Heyecanı

Trabzonspor’un Kadın Futbol Takımı Heyecanı

8 Ekim 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Son dakika Fırtına haberleri… Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 sezona başarıları ile damga vuran Bordo Mavili ekipten son dakika haberi geldi. Karadeniz devinin Amatör Branşlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Hayırlıoğlu, yaptığı açıklamalarda kulüp olarak yeni kadın futbol takımını kurmak istediklerini belirtti.

Trabzonspor, yakın zamanda resmi olarak kadın futbol takımını tanıtabilir. İşte Bordo Mavili ekibin yeni kadın futbol takımı planlarına dair merak edilen tüm ayrıntılar…

Trabzonspor’u yeni kadın futbol takımı kurma heyecanı sardı. Bordo Mavili kulübün Amatör Branşlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Hayırlıoğlu, müjdeli haberi Karadeniz taraftarlarına duyurdu. Fırtına, kadın futbol takımı için hazırlıklara başladı.

Hamit Cihan Çalışmalara Başladı

Bordo Mavili taraftarlar, takımlarının kadın futbol takımının kurulacağına dair haberleri mutluluk ile karşıladı. Fırtına’nın Amatör Branşlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Hayırlıoğlu, yaptığı açıklamalarda Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) kriterlerine uygun bir şekilde takım oluşturma üzerine çalıştıklarını ifade etti.

Trabzonspor’un Gençlik Gelişim Teknik Sorumlusu Hamit Cihan, daha önce bu konularda deneyim sahibi. Başarılı hoca, Trabzonspor’un kadın futbol takımı için çalışmaların başında yer alan isimlerden biri.

57 yaşındaki Hamit Cihan, Trabzonspor’un alt yapı koordinatörü olarak görev yapıyor. Deneyimli hoca, daha önce Denizlispor, Manisaspor, 1461 Trabzon ve Boluspor’da yardımcı antrenörlük görevlerini üstlendi.

Aynı zamanda Kayseri Erciyesspor ve Trabzon Kanuni’nin teknik direktörlüklerini 1 dönemliğine yaptı. Hamit Cihan’ın futbolcu olarak son olarak forma giydiği takım 1 Temmuz 1992 tarihinde PTT idi. Başarılı futbolcu, Bordo Mavili ekibin kadın futbol takımı için çalışmalara devam ediyor.

Teknik Yapılanma Tamamlanma Aşamasında

Trabzonspor’un Amatör Branşlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Hayırlıoğlu, kadın futbol takımı ile alakalı yaptığı açıklamalarda teknik ve idari yapılanmanın tamamlanmak üzere olduğunu da ifade etti. Bordo Mavili ekip, kısa bir süre içerisinde tüm bu uğraşların sonuç vereceğini belirtti.

Karadeniz ekibinin Amatör Branşlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Hayırlıoğlu, Trabzonspor’a yakışacak bir futbol kadın takımı oluşturacaklarını ve ligde mücadele etmek istediklerini söyledi.