Galatasaray’da Fatih Terim Eleştirileri

Posted by

Girdiği yeni yapılanmayla taraftarına umut vaat eden Galatasaray’da işler istenildiği gibi gitmiyor. 6. Hafta müsabakasında Kayserispor deplasmanında 3-0’lık ağır bir mağlubiyet alan Sarı Kırmızılılarda hem takımın hem de teknik direktör Fatih Terim’in kötü performansı eleştirilmeye başlandı.

Ligdeki son 32 sezonunun en kötü başlangıcını yapan Galatasaray 6 haftada aldığı 8 puanla 11. Sıraya yerleşirken zirveyle de arasında oluşan 6 puanlık puan farkının oluşmasına engel olamadı. Son iki maçında da gol atamadan mağlup olan Galatasaray’ın bu durumu da bir ilki temsil ediyor. Fatih Terim yönetimindeki Galatasaray ilk kez üst üste gol atamadan mağlup olduğu dönemi yaşadı.

Galatasaray’da Neler Oluyor?

Lige iyi bir başlangıç yapmış olmasına rağmen devamını getiremeyen ve bir nevi bunalıma giren Galatasaray’da işler hiç iyi gitmiyor. Birkaç oyuncu dışında vasata dahi yaklaşamayan performanslar, ortaya konan oyun ve alınan sonuçlar genel anlamıyla Fatih Terim’e bağlanıyor.

Kadro istikrarını sağlayamayan Fatih Terim, bu sezon oynanan 13 resmi maçta ilk 11’lerde 28 farklı oyuncuyu kullanırken bu oyuncuların birçoğunun kötü performans göstermesi işleri zorlaştırdı. Fernando Muslera, Luyindama, Taylan Antalyalı gibi kritik oyuncuların da performanslarında gözle görülür bir düşüşün olması, santraforlar başta olmak üzere hücum hattındaki oyuncuların vasata dahi yaklaşamayan performansları, savunmada yenen basit goller Fatih Terim’in daha da sert eleştirilmesine neden oluyor.

Tecrübeli teknik adam geçmiş kariyerini işaret ederek bu durumun üstesinden geleceğini ifade etse de taraftarların kendisine olan güveni eskisine göre sarsılmış durumda.

Galatasaray’da Güven Ortamı Mı Yok?

Basına yansıyan haberlerde Galatasaray ile ilgili en sık söz edilen durumlardan bir tanesi oyuncuların birbirlerine ve Fatih Terim’e tam manasıyla güvenmedikleri. Kadro adaleti konusunda problem yaşadığı iddia edilen Fatih Terim’in takımında oluşan bu atmosferin takımı da etkilediği ifade ediliyor.

Yaşanan sorunun tam tanımı güvensizlik midir veya bu durum tüm takıma yansımış mıdır bilinmez ama Fatih Terim’in Kayserispor yenilgisi sonrası yaptığı basın açıklamasında da Ocak ayını işaret etmesi bazı oyuncuların bu tür bir güvensizliği yaşamasına neden olabilir.

Özellikle Mustafa Muhammed, Sofian Feghouli ve Deandre Yedlin isimlerinin teknik adam tarafından üstünün çizildiği ve mümkün mertebe bu oyunculara görev verilmeyeceği haberlerde yer alıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir