Fenerbahçe’nin Yeni Transferlerinin Son Durumu

Posted by

Fenerbahçe, uzun bir zamandır hasret olduğu ve bu sene Vitor Pereira ile birlikte ulaşmak istediği şampiyonluk hedefine yönelik yaptığı transferlerden ligin 5. Haftası nihayetinde hala daha istediğini alabilmiş değil. 2020/2021 sezonunda da transferde şampiyon olan ancak sezon boyu istenilen görüntüyü veremeyen Sarı-Lacivertliler, bu sene kadrolarından birçok oyuncu göndermiş ve birçok yeni oyuncuyla anlaşmıştı. Ancak 5. Haftanın sonunda yeni transferlerin birçoğu sınıfta kaldı.

Fenerbahçe’de Katkı Veremeyenler

Yeni bir yapılanmaya ve taktiğe geçen Fenerbahçe’de yapılan bazı transferlerin maçlarda gösterdiği performans taraftarların beğenisini kazanamadı. Santrafora transfer edilen Serdar Dursun sakatlanarak takıma katkı veremezken, Mergim Berisha da şu anlık takımın seviyesinde olmadığını düşündürecek performans gösterdi.

Berisha ile birlikte Max Meyer’in hem fizik açıdan eksikliği hem de oyunda risk almayarak oynama tercihi nedeniyle taraftarların tepkisini çekti. Burak Kapacak henüz resmi bir maçta görev alamazken, oyuncunun lisansı dahi Fenerbahçe’de problemlere neden olmuştu.

Miguel Crespo da Burak Kapacak ile benzer senaryoyu yaşayarak, resmi maçlarda henüz görev alamazken taraftarların skora direk katkı vermese de beğendiği oyunculardan olan Diego Rossi, MLS liginden gelmesi nedeniyle fizik konusunda eksik olduğu için zamana ihtiyacı olduğu anlaşılıyor.

Sıyrılan: Kim-Min Jae

Fenerbahçe’nin bu sezon yaptığı transferlerden kuşkusuz performansı en çok beğenilen Kim-Min Jae ise Fenerbahçe için oldukça kritik bir oyuncu oldu. Savunma performansı ve bire bir yeteneği ile savunmada Tisserand ve Szalai ile çok iyi uyum gösteren Kim-Min Jae bu sene Fenerbahçe için önemli bir rol oynayacak.

Savunmaya sayısız transfer yapan ve istediği verimi bir türlü alamayan Fenerbahçe’nin Attila Szalai ile birlikte yaptığı son iki stoper transferi ise Fenerbahçe’nin uzun vadede stoperde sorun yaşamayacağını ifade ediyor.

Uzun boyu ve hava toplarına hakimiyeti ve bahsedildiği gibi bire bir performansı oldukça iyi olan Kim-Min Jae, üçlü savunmada Tisserand ve Szalai’nin hücuma katıldığı anlarda biraz daha geride durarak süpürücü bir rol üstleniyor. Diğer transferlerin de verimli olmasını bekleyen Fenerbahçe taraftarı, şimdilik Kim-Min Jae’yi bir adım önde tutuyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir