GALATASARAY’DA TRANSFER SÖYLENTİLERİ BAŞLADI

Posted by

Sarı kırmızılı takım yeni sezon öncesinde birçok genç ve potansiyel yüksek oyuncu ile kadrolarını güçlendirmişlerdi….

Sarı kırmızılı takımda süper lig deki gol yollarında yaşadıkları sıkıntılar dan dolayı erken den golcü arayışlarına başlayan takım ocak ayı transfer sezonu için simdi den çalışmalara başladılar.

Bu anlama da transfer çalışmalarını sürdüren sarı kırmızlı takım da ilk aday belli oldu. Sarı kırmızılı takımın savunmada ki oyuncusu Victor Nelsson ‘ un eski takım arkası olan golcü isim Danimarkalı Jons Wind olduğu iddia ediliyor.

Sarı Kırmızlı Takım Gençleşmeye Devam Edecek

Yaz transfer dönemin de kadrosuna genç oyuncular katan Galatasaray bu gençlik aşısını ocak ayında ki transfer dönemin de de sürdürmeyi planlıyorlar. Hem teknik direktör tecrübeli isim Fatih Terim hem de sarı kırmızılı kulübün başkanı Burak Elmas her iki isimin de bu gençleşme konusu üzerinde hem fikir olduğu ocak ayın da yapılacak olan transferle de tekrardan genç isimlere yöneleceği çıkan haberler arasında.

Bu anlam da genç oyunlar ile ilgilenmeye yakından takip etmeye başlayan sarı kırmızılı ekip forvet bölgesinde ki yaşanan gol sıkıntısını genç oyuncu ile çözmeyi planlıyorlar.

Hedefteki İsim Jonas Wind

Sarı kırmızılı takım bu sezon ki kadro da bulunan Forvet oyuncularının formsuzluğu teknik heyeti düşündürmeye başlamıştı. Kadroda M. Diagne, Mostafa Mohamed ve Halil Dervişoğlu bulunan takımda bu sezon süper lig de bu üç forvetin takıma gol yollarında ki toplam katkısı sadece 1 gol.

Bu üç forvetin formsuz olması yeni bir golcü arayışına da başlamasına neden oldu.

İlk gündeme gelen isim FC Kopenhang ‘ da forma giyen 23 yaşındaki Danimarkalı oyuncu  Jonas Wind oldu. Sarı kırmızılı takım sezon başında gene aynı takımdan savunmacı isim Victor Nelsson ‘u alan Galatasaray bu kez FC Kopenhag ‘ ın kapısını golcü oyuncu  Jonas Wind için çalmaya hazırlanıyorlar. İki kulüp arasında kurulan iyi bir bağ olması ile bu transferi bitirmek isteyen sarı kırmızlı yöneticiler oyuncunun bonservis bedelinin çözülmesi halinde sarı kırmızlı formayı giymesi bekleniyor.

Genç oyuncunun bonservis bedeli yaklaşık olarak 5 Milyon Euro civarında.

Jonas Wind Performansı

Danimarkalı oyuncu futbola Kopenhag alt yapısında başlamıştı. Genç oyuncu Şubat 2018’den bu yana A takım forması giyiyor. Bu sezon Danimarka ekibinde 15 maça çıkan J. Wind, 7 gol atarken 4 de asist yaptı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir