Mesut Özil’in Geri Dönüşü

Posted by

2010’lu yılların başında futbolun en önde gelen 3 yıldızdan birisi Mesut Özil idi. Alman asıllı Türk futbolcu o dönem Almanya Milli Takımı’nın da en önemli oyuncularından biri olarak Messi ve Cristiano Ronaldo ile birlikte sayılıyordu.

Real Madrid döneminde inanılmaz bir performans gösteren Özil, İspanyol devinde çıktığı 159 resmi maçta 27 gol ve 80 asist ile toplamda 107 gole direk katkıda bulunmuştu. Burada gösterdiği performanstan sonra 47 Milyon Euro bedel ile Arsenal’in yolunu tutan Özil, Arsenal’da da iyi bir performans gösterdiyse özellikle 2019/2020 sezonundan sonra takımında istenmeyen adamlar birisi olmuştu.

Mesut Özil’in Fenerbahçe Sevgisi

Böyle bir atmosferde, Arsenal ile yoğun problemler yaşayan Özil’in takımdan ayrılarak MLS takımlarından birisine veya Katar gibi bir lige gideceği beklenirken Özil, çocukluğundan beri tuttuğu takımı olan büyük fedakârlıklarda bulunarak Fenerbahçe ile anlaştı ve Türkiye Ligi’ne gelmiş oldu. Uzun bir dönem oynamadığı için oldukça fazla maç eksiği olan oyuncunun zaten çok da iyi olmayan fizik kalitesi bu sebeplerden ötürü iyice düşmüştü.

2020/2021 sezonunun devre arasında geldiği Fenerbahçe’deki ilk döneminde pek de iyi bir performans gösteremeyen Mesut taraftarları da ikiye bölmüş oldu. Vitor Pereira ile de anlaşamadığı konusunda basına haberler yansıyan Özil’in önce Sivasspor sonrasında ise Eintracht Frankfurt müsabakalarında gösterdiği performans ise bu haberlerin tam tersini gösterir nitelikte.

Hırs, Mücadele, Azim

Mesut Özil değinildiği gibi oyunu fiziğiyle oynayan bir oyuncu değildi. Bununla birlikte kazanmadığı başarı kalmayan bir oyuncu olmasına rağmen hırslı oyunuyla bilinen bir futbolcu da değildi. Ancak 2021/2022 sezonunda ise öyle bir Mesut Özil profili karşımıza çıktı ki Özil futbola daha yeni başlamış ve Fenerbahçe her maça şampiyonluk için çıkıyormuş gibi.

İkili mücadelelere girmekten çekinmeyen, oyunda olduğu son dakikaya kadar mücadeleyi bırakmayan Özil, takımı gol attıktan sonra o kadar hırslı seviniyor ki taraftarların mutlu olmaması mümkün değil. Oyuncu Sivas maçında fizik kalitesini de yukarıya çekmiş bir görüntü sergilemiş ancak oyundan erken alınmıştı. Frankfurt maçında ise takımının tek golünü atan Özil gösterdiği performansla da kendisinin neden bir yıldız olduğunu herkese kanıtlamış oldu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir