Fenerbahçe ve Galatasaray’da Genç Karolar Umut Verdi

Posted by

UEFA Avrupa Liginde grup mücadeleleri başladı. Temsilcilerimiz Fenerbahçe ve Galatasaray UEFA Avrupa Ligi karşılaşmalarına çıktıkları kadrolar ile gök kamaştırdılar.

Fenerbahçe kadrosunda 25 yaş altında 6 oyuncu ile sahaya çıkan sarı lacivertli takım Almanya’da E. Frankfurt ‘ u son anda elinden kaçıran kanarya da oynanan oyun ve genç kadro oldukça beğeni aldı.

Sarı kırmızılı takım ise uzun süre sonra sahası Türk Telekom Stadyumu’ unda buluşan Galatasaray İtalyan takımı Lazio ‘yu 1 – 0 skor ile geçerek grubunda liderlik koltuğuna oturdu.

Sarı kırmızlı takım da Lazio maçında ki ilk 11 de 7 futbolcusu 25 yaş altında idiler ve 25,2 ile UEFA Avrupa Ligi en geç takımı olmuş oldular.

Gençlerin Oyunu Heyecanlandırdı

Galatasaray UEFA Avrupa Liginde iyi bir başlangıç yaparak Lazio ‘yu sahasında 1 – 0 ile geçtiler ve gruplarında liderlik koltuğuna oturmuş oldular. 

Oyuna mükemmel başlayan sarı kırmızılılar da Marcao savunmadaki yerini almış yanında Danimarkalı Nelsson, orta sahada Berkan ve Taylan ikili eşlik etti. İki Rumen oyuncu O. Moruțan ve A. Cicâldău gösterdikleri performans ile alkış aldılar. 90 dakika enerjisi ile hiç durmayan H. Dervişoğlu ise günün yıldızlarındandı. Sarı kırmızılı takım bu genç oyuncuları ile umut verdiler.

Fenerbahçe Gençleri İle Son Anda Elinden Kaçırdı

Sarı lacivertli takım UEFA Avrupa Ligi grup mücadelesinde ilk maçlarını Deplasmanda Almanya da E. Frankfurt karşısında oynadılar.

Maça mükemmel başlayan sarı lacivertliler sahaya yansıttıkları oyun ve genç oyuncular ile oldukça beğeni aldılar.

Alman ekibi E. Frankfurt ‘ u genç kadrosu ile zor anlar yaşattılar. Fenerbahçe de sahaya çıkan 11 oyuncunun yaş ortalaması 26,4 olurken 25 yaş altında 6 isim zorlu Avrupa mücadelesinde sahada yer aldılar.

İki güçlü temsilcimizin de bu ortaya koydukları oyun ve performansları ile taraftarlarından büyük alkış aldılar. Bu mücadelenin ve kadrodaki genç yapılanmaya artık daha fazla güvenen her iki takım taraftarı da genç oyuncuların performansı ve sahada gösterilen performans için sonuna kadar takımlarına desteklemeye devam edeceklerdir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir