Mesut Özil’den Güney Asyalı Gençlere Destek

Posted by

Yıldız futbolcu Mesut Özil İspanyol devi Real Madrid ve İngiltere’de Arsenal forması giyen ve 2014 yılında FİFA Dünya Kupasını’ da Almanya forması ile kazanan yıldız isim geçen sezon ortasında büyük uğraşlar sonucunda sarı lacivertli formayı giymişti.

Bu güne kadar birçok yardım kapmasında bulunan Fenerbahçeli yıldız isim bir yenisine daha imza atıyor.

Sarı lacivertli takımın yıldız ismi Mesut Özil Güney Asyalı kökenli vatandaşlar için futbol eğitim merkezi kurmaya karar verdi.

İngiltere’de Futbol Eğitim Merkezi Kuruldu

Fenerbahçeli yıldız futbolcu Mesut Özil İngiltere’de Bradford kentinde yeni bir futbol eğitim merkezi kurdu. Bu eğitim merkezinde İngiltere’ de yaşayan Güney Asya kökenli vatandaşların futbola katılımını artırmak yeni yetenekler bulmak amacı ile bir futbol eğitim merkezi kurdu.

Bu merkez de futbol ile yakından ilgilenen merakı olan yabancı kökenli gençlere daha kolay ulaşa bilmek için yabancı kökenli vatandaşlarında futbola katılımlarını hem kolaylaştırmak hem de arttırmak için bu futbol eğitim merkezini kurmaya karar verilmiş.

İngiltere Futbol Federasyonu Tarafından da Desteleniyor

İngiltere Futbol Federasyonu ve Barış için Futbol (Football for Peace) girişimi tarafından desteklenen Mesut Özil Gelişim Merkezi, İngiltere’de 2. Lig ekiplerinden olan Bradford ‘da olacak olan futbol eğitim merkezi kentin üniversitelerinden olan Bradford’da üniversite içinde yer alan antrenman tesisini kullanacak.

Yıldız futbolcu Mesut Özil günümüz futbolunda Asyalıların futbola yalnızca seyirci olarak katılımının da dışına çıkmak isteyen futbolcu artık futbolda sporun içinde kendilerinden daha çok söz ettirmelerini düşünüyor.

Hem teknik direktör olarak hem de futbolcu olarak Asya kökenli gençleri futbol severleri dünya futboluna kazandırmanın pesindeler.

Kendisinden de kökeni nedeni ile yaşadığı zorlukları da göz önünde bulunduran yıldız futbolcu farklı kökenlere sahip insanlarında yaşayabilecekleri zorlukları bu zorlukları ortadan kaldırarak böyle bir merkezin yardımcı olmasını düşünüyor.

Yıldız isim bu yeni proje ile futbola meraklı özellikle farklı kökenli gençlere daha rahat ulaşa bilmek onların kendilerini kanıtlaya bilecekleri bir ortam yaratarak bu merkezde gerekli ihtiyaçlarını da karşılayarak profesyonel futbol dünyasına katabilmeyi hedefliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir