Beşiktaş’tan Ocak Ayında Bomba Transfer

Posted by

Beşiktaş yaz transfer sezonunda yıldız isimler ile anlaşarak siyah beyazlı formayı giydirmişti. Yaptığı bu transferler ile de Avrupa’da gündeme bomba gibi düşen Beşiktaş devre arasında bir bomba transfer daha yapmayı planlıyorlar.

Ocak ayı transfer döneminde bir başka Barcelona’ lı oyuncu olan Samuel Umtiti için hazırda bekliyorlar.

Barcelona’nın Krizde Olması Fırsat

Siyah beyazlı takımın kadrosuna katmak istediği ve ocak ayı transfer dönemini bekleyen Beşiktaş takımı Samuel Umtiti için en doğru anı bekliyorlar.

Barcelona forması giyen 27 yaşındaki Fransız Stoper için devre arasını bekleyen siyah beyazlı takım Barcelona’nın da mali açıdan zor günler yaşamasını fırsata çevirip tecrübeli yıldız ismi kadrosuna katmaya hazırlanıyorlar.

Barcelona mal açıdan büyük bir kriz ile karşı karşıya kalan dev kulüp 481 Milyon Euro zarar ettiklerini de açıklamışlardı. Katalan ekibi bu yüzden giderlerini en kısa süre içerisinde düşürmek isteyen takım ocak ayında ki transfer döneminde Samuel Umtiti ile yollarını ayırmanın planlarını yapıyorlar.

Bu yaz transfer döneminin son gününde Barcelona’dan kadrosuna kattıkları M. Pjanic den sonra bir başka Barcelonalı oyuncu olan Samuel Umtiti’ yi kadrolarına katmaya çok yakınlar.

Yaz transfer döneminde Samuel Umtiti için bir girişimi olan siyah beyazlı takım 27 yaşındaki oyuncunun takımda kalmak istemesi üzerine bu transferi gerçekleştirememişlerdi.

27 yaşındaki Fransız Stoper için özellikle Avrupa’ dan birçok kulübünde devre arasında ki yaz transfer dönemini beklediği bilinirken Fransız oyuncunun ülkesinden Nice talip olması ile oldukça yakın olarak ilgilendiği ülkesine de dönmeye sıcak bakan Samuel Umtiti İtalya’nın güçlü takımlarında Lazio’ nun da gündeminde olduğu her iki kulüpte yıldız ismi kadrolarına katmak için çok fazla istekliler.

Siyah beyazlı takımın bu ara transfer döneminde bombayı patlata bilmesi için elini çok hızı tutmak zorunda görünüyor.

Bu Sezonki Performansı ve Piyasa Değeri

Bu sezon Barcelona forması ile 27 yaşındaki oyuncu 13 lig maçına çıktı. Toplamda 19 maça çıkan Samuel Umtiti gol veya asist katkısı yapamayan oyuncu 2 sarı kart gördü.

Yıldız oyuncunun 8 Milyon Euro civarında bir bonservis bedeli bulunuyor. Kulübü Barcelona ile de 2023 yılına kadar sözleşmesi devam ediyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir