Pereira, Mesut Özil Hakkında Konuştu

Posted by

İlk 8 haftayı lider kapatan Fenerbahçe’de Mesut Özil krizi sürüyor. Hatayspor maçında oyuna girmeyen, Olympiakos maçı kadrosuna alınmayan ve Kasımpaşa maçında bir süre ısınmasına rağmen oyuna girmeyen Yıldız oyuncu, tartışmaları beraberinde getirmişti.

Pereira ile 32 yaşındaki Yıldızın arasında sorun olması sebebiyle oyuncunun devre arasında takımdan ayrılmak istediği söyleniyordu. Tecrübeli çalıştırıcı, Yıldız oyuncunun durumu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Son 3 maçta Oynamadı

İlk 8 haftada 19 puan toplayarak Milli araya lider giren Fenerbahçe’de saha içinde işler yolunda giderken saha dışında Mesut Özil sorunu gündeme oturdu. Büyük umutlarla transfer edilen Mesut Özil’in geçen sezonki sönük performansı taraftarda soru işareti bırakırken yıldız oyuncu, bu sezon daha hazır bir görüntü veriyor.

Bu sezon en iyi futbolunu Frankfurt deplasmanında gösteren Alman yıldızın, Pereira tarafından son maçlarda tercih edilmemesi tartışmalara yol açtı. Portekizli teknik adam ile arasında bir sorun olduğu iddiaları gündeme düştü.

Hatayspor maçında yedek oturan Yıldız futbolcu, Olympiakos maçında grip olduğu için kadroya alınmadı. Kasımpaşa karşısında yedek soyunan Alman futbolcu, oyuna girmek için uzun süre ısınmasına rağmen süre almadı. İkili arasında yaşanan gerilimin Tecrübeli teknik adamı çok üzdüğü, Yıldız futbolcuyla konuşup bu sorunu çözdüğü öğrenildi.

Pereira’ın Özil ile Sorunu Yok

Portekizli teknik adam Mesut Özil ile ilgili konuşarak, Yıldız futbolcuyla her maç öncesi durumunu konuştuklarını ve hiçbir sorunun olmadığı söyledi. Olympiakos maçında oynatmak için Hataysporhttp://www.hatayspor.org.tr/ karşısında oyuncuyu dinlendirdiğini ancak hastalığa yakalanınca Avrupa maçında oynatamadığını söyleyerek konuya açıklık getirdi.

Mesut’un bu takımın kaptanı olduğunu hatırlatarak onu her maç sahada görmek istediğini söyledi. Böyle bir yıldıza sahip olmaktan dolayı mutlu olduğunu ve maksimum verimi alacağı şekilde oynatmak istediğini söyleyerek, son kararın kendisine ait olduğunu belirtti.

Pereira, kariyeri herkes tarafından kabul edilmiş bir yıldız ile sorun yaşamadığını ve takımında böyle bir yıldıza sahip olduğu için mutlu olduğunu belirterek bu tartışmalara cevap verdi. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un da bu durumu yakından takip ettiği ve Pereira ile özel olarak konuştuğu söyleniyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir