Mesut Özil’den Dijitalde Dünya Rekoru Geldi

Mesut Özil’den Dijitalde Dünya Rekoru Geldi

19 Şubat 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Fenerbahçe’nin geldiği günden bu yana konuşulan dünyaca ünlü yıldızı Mesut Özil, çevrim içi satın alınabilecek dijital ürünlerle kendi 3D Genie’sine sahip ilk sporcu oldu. Mesut Özil’in dijital ürünlerinin satışından 10 dakikada 500 bin Dolar gelir elde etmeyi başardı. Mesut Özil her konuda rekorlar kırmaya devam ederken, şimdide çevrim içi satışlarda Mesut Özil ürünleri satış rekoru kırdı.

Mesut Özil Şaşırtmaya Devam Ediyor

32 yaşındaki dünyaca ünlü yıldız Mesut Özil, çevrim içi satın alınabilecek dijital ürünlerle, bilgisayar programları kullanılarak üç boyutlu sanal ortam gerçeğe uygun karakterlerin modellendiği kendi 3D Genie’sine sahip olan ilk sporcu olmayı başardı. Mesut Özil dijital üç boyutlu karakterinin serisini yaratmak için ABD merkezli bir Genies şirketi ile ortaklık kurdu.

Dünyaca ünlü yıldız Mesut Özil’in sürprizleri bitmiyor. 2020-2021 sezonunda devre arası transfer döneminde Fenerbahçe’ye gelişi ile hem dünya hem de Türk basınında büyük yankı uyandırmıştı. Mesut Özil hayranlarını şaşırtmaya devam ediyor. Dünya üzerinde sayılı isimlerin sahip olduğu 3D Genie’si için kollarını sıvadı. Kendi amblemi olan M10’un yer aldığı 3D Genie’si için çalışmalara gerekli şirketler aracılığı ile başladı.

Nifty Gateway’de satılacak seriden elde edilecek gelirin ise bir kısmını da BigShoe adında bir yardım kuruluşuna bağışlayacağını açıkladı. Dünyada ihtiyaç sahibi çocukların tıbbi gereksinimlerinin karşılanması, ameliyatların yapılmasına aracı olan kuruluş BigShoe, dünya üzerindeki birçok çocuğa umut oluyor.

Mesut Özil’in yapmak istediği 3D Genie karakterin tasarımı, Mesut Özil’in yıldız kimliğinden ilham alıyor. M10 logosu süper kahraman temalı bir kreasyon ile hayranlarıyla buluşmaya hazırlanıyor. Mesut Özil’in yanı sıra dünyada Justin Bieber, Rihanna, Offset, Cardi B ve J. Balvin gibi ünlülerinde Genies ile ortaklıkları bulunuyor.

3D Genie Nedir?

Peki dünyaca ünlü yıldızın hazırlıklarını yaptığı 3D Genie nedir? 3D Genie, bilgisayar programları aracılığı ile üç boyutlu sanal ortamda gerçeğe uygun karakterlerin modellenmesi olarak adlandırılıyor. Karakter modelleme ile gerçekte var olan karakterlerin modellenmesi yapılabildiği gibi, gerçekte olmayan hayali ü. Boyutlu karakterlerin modellemesinin de yapılması mümkündür.