Max Meyer Neden Önemli

Posted by

Fenerbahçe, 02.09.2021 tarihinde Alman orta saha oyuncusu Max Meyer’i kadrosuna kattığını açıkladı. 2 yıllık sözleşme imzalanan oyuncu, tıpkı Berisha ve Rossi gibi, oyunun birçok bölgesinde oynayabilen bir yapıda karşımıza çıkıyor.

Kariyerinin başlangıcında oldukça ümit veren bir oyun oynayan ve geleceğin yıldızlarından biri olarak görülen Meyer için işler planlandığı gibi gitmese de Fenerbahçe onun kendisini kanıtlayabilmesi adına önemli bir fırsat olabilir.

Max Meyer Risksiz

Schalke altyapısından A takıma kadar yükselen ve buradan Crystal Palace’a transfer olan oyuncu 3 sezona yakın Premier League’de top koştursa da burada istenilen performansı gösteremedi ve Köln’e transfer olarak Almanya’ya geri döndü.

En iyi dönemini Schalke’de geçiren ve burada oynadığı 192 maçta 22 gol 23 asistlik bir katkı yapan Alman orta saha geçen sezon Köln’de de parlak bir performans gösteremedi. 18 Eylül 1995 tarihinde doğan ve 19 yaşında Milli Takıma kadar yükselme başarısını gösteren oyuncu, o dönem Leon Goretzka ile birlikte Schalke orta sahasının merkezinde görev alıyordu.

Crystal Palace döneminde ise temaslı ve yüksek tempolu futbola ayak uyduramayan Max Meyer’in ismi İngiliz takımına transfer olmadan önce de Fenerbahçe ile geçmişti. Futbolun parlak potansiyelli yıldızlarına verilen “wonderkid” (harika çocuk) sıfatını da uzun bir süre taşıyan Max Meyer, uzun bir zamandır düşüşte olan kariyerini kurtarmak açısından Fenerbahçe’yi ciddiye almalı.

Kontratının 1+1 opsiyonlu olarak yapılması da bunun en temel sebeplerinden biri. Bu transferden Fenerbahçe’nin kaybedeceği pek bir şey yok ancak Meyer’in kazanabileceği çok şey olabilir.

Max Meyer Dikkat Çekici

Bu noktada dikkat çekmek gereken durumlardan bir tanesi de sadece Fenerbahçe’ye de özgü olmayan menajer transferleri. Max Meyer’in bir menajer transferi olduğunu söylemek belki haksızlık etmek olur ancak geçtiğimiz sezon transfer edilen ve beğenilmeyen Kemal Ademi, Luiz Gustavo, Attila Szalai, Dimitrios Pelkas ve yine 02.09.2021 tarihinde transfer olduğu açıklanan Mergim Berisha ile Max Meyer’in aynı menajerlik şirketinin oyuncuları olduğu düşünüldüğünde bu olasılığın varlığı da söz konusu oluyor.

Futbol her zaman gözlemcilerin gözlemlediği oyuncuların alındığı bir oyun değil tabii ki ve hatta belki ismi o dönem daha az bilinen Attila Szalai de böyle bir menajer transferi olabilir ancak bu durumun bıçak üstünde yürümek olduğunu da ifade etmekte fayda var.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir