Max Meyer’in Maaşı ve Menajer Transferleri

Posted by

Fenerbahçe’nin yaz transfer döneminin son günlerinde kadrosuna kattığı Mergim Berisha ve Max Meyer transferleri Sarı-Lacivertlileri heyecanlandırsa da oyuncuların tam anlamıyla uyum sürecini atlatamadığı ve performansları konusunda kuşkuların olduğu da ortada.

Özellikle yaz dönemini kulüpsüz geçiren Max Meyer’in maaşıyla alakalı söylentiler ise basına yansıyan haberler arasında.

ROGON Şirketi ve Fenerbahçe

Max Meyer, Almanya’nın bir dönem en gözde oyuncularından biri olmasıyla birlikte potansiyel patlamasını gerçekleştiremediği için gözden düşen ve bu yaz transfer döneminde kulüpsüz kaldıktan sonra Mergim Berisha ile birlikte Fenerbahçe’nin yolunu tutan bir oyuncu.

Yeteneklerinin varlığı tartışılmaz ancak onu kariyerinin daha ortasında bu duruma getiren özelliklerinin de tahlilinin ne kadar yapıldığı pek tabi meçhul. Bununla birlikte bu günlerde basına yansıyan haberlerde Max Meyer’e doğru düzgün teklifler yokken ve oyuncunun geçen sezon 250 bin Euro gibi bir ücrete oynarken Fenerbahçe’de 800 bin Euro kazanacağı ifade ediliyor ve bu durum oyuncunun temsilci şirketi ROGON’a bağlanıyor.

Bilindiği üzere kariyeri açısından Max Meyer’e göre çok daha fazla şey vaat eden Mergim Berisha da aynı şirketin bünyesinde bulundurduğu oyunculardan bir tanesi.

Tablonun Fenerbahçe Kısmı

Türkiye’de transferlerin yoğunlukla menajerler üstünden yürüdüğü, bu durumdan kaynaklı olarak kulüplerin içerisindeki art niyetli kişilerin de rant sağladığı futbol kamuoyunun ilgilileri tarafından net bir şekilde bilinen bir gerçek.

Bu durum her zaman kötü bir anlam ifade etmiyor, örneğin Beşiktaş’a 2020/2021 şampiyonluğunu getiren oyunculardan biri olan Rachid Ghezzal’ın da bir menajer tarafından kendisine önerildiğini teknik direktör Sergen Yalçın katıldığı bir programda ifade etmişti. Ancak bu durumun üzerinde her zaman spekülasyonların olacağı ve bu spekülasyonlara netlikle cevap verilmezse daha da artacağı ise başka bir gerçek olarak karşımıza çıkıyor.

Hele ki Dimitrios Pelkas, Attila Szalai, Luiz Gustavo gibi halihazırda Fenerbahçe’de oynayan ve iyi performanslar da gösteren oyuncularla birlikte Kemal Ademi, Simon Falette, Tolga Ciğerci gibi yolu Fenerbahçe’den ve bir etki yaratamayan oyuncuların da ROGON şirketinin temsilciliğini yaptığı oyuncular olduğu düşünüldüğünde konu daha da ilgi çekici oluyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir