Ljajic’e Yolun Sonu Gözüküyor

Ljajic’e Yolun Sonu Gözüküyor

12 Ekim 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Beşiktaş’a katıldığı ilk sezonda gösterdiği performansla beğenileri toplayan ve sonradan bonservisinin de alınmasıyla kadroya dahil olan Adem Ljajic, geçtiğimiz sezon gösterdiği performansla büyük bir hayal kırıklığı yaratmıştı. Sırp oyuncudan bir türlü istediği verimi alamayan ve kadroda yer vermeyi planlamayan Sergen Yalçın, oyuncuyla çok fazla toplantı yaptığını ancak bir türlü Ljajic’in beklenen düzeye gelemediğini açıklamıştı.

Yaz transfer döneminde gelen sayılı teklifi, Beşiktaş’tan aldığı maaşı alamayacağı gerekçesiyle reddeden Adem Ljajic, sezon başında Jeremain Lens ve Douglas ile birlikte kadro dışı bırakılmıştı. Yıllık maaşı bonuslarla birlikte 4 milyon Euro’yu aşan Ljajic için bir plan hazırlayan Beşiktaş yönetimi, eğer ara transfer döneminde bir takımla anlaşamazsa oyuncunun 6 aylık alacağını ödeyerek sözleşmeyi feshetmeyi planlıyor.

Zirveden Dibe

İlk olarak 2018/2019 transfer döneminde Torino’dan kiralanarak Beşiktaş’a katılan Adem Ljajic, Şenol Güneş yönetimindeki takımın resmen maestrosu olmuştu. Hem çok gol atan hem de çok gol yiyen bir takım hüviyetindeki Beşiktaş’ın 2018/2019 sezonunda gol yükünü sırtlayan oyuncu o sezon ligde attığı 9 gol ve yaptığı 12 asistle de taraftarın sevgilisi olmuş ve heyecan uyandırmıştı.

Bir sonraki sezon kulübü Torino’ya ödenen 6.5 milyon Euro bonservis bedeli ile birlikte Beşiktaş’ta uzun bir serüvene imza atan Adem Ljajic’in dibe çöküşü ise uzun sürmedi. 2019/2020 sezonunda gol ve asist katkısı yapsa da futbol dışı sebeplerden ötürü oyuna olan konsantrasyonu iyiden iyiye azalan Ljajic ligin bazı periyodlarında forma yüzü dahi görememişti.

2020/2021 sezonunda rakiplerinden kağıt üstünde daha zayıf bir kadrosu olan Beşiktaş’ta Oğuzhan ve Mensah’tan formayı almakta zorlanan ve eski günlerinden çok uzak bir performans gösteren Adem Ljajic, artık Beşiktaş’ın istenmeyen oyuncusu haline dahi geldi.

Geçtiğimiz sezon oynadığı 22 maçta ortalama 50 dakika oynayan Ljajic’in futbol dışı nedenlerden düşen performansına sık sık yaşadığı sakatlıklar de eklenince, Sırp oyuncu bu sezonun alternatifli planlamasında kendisine yer bulamadı. Yıllık maaşı verilen primlerle birlikte 4.2 milyon Euro’yu bulan ve bu haliyle kulübün en pahalı oyuncusu olan Ljajic’e daha fazla masraf etmek istemeyen yönetim oyuncuyla devre arasında yollarını ayırarak bütçe genişletmek istiyor.

Kulüpsüz Kalma İhtimali Var

Sezon başında gelen transfer teklifleri reddettiği için tepki toplayan Ljajic, henüz herhangi bir resmi maçta forma giymedi. Bu maç eksiği nedeniyle olası bir devre arası ayrılığında oyuncuyu kulüpsüz kalma riski de bekliyor.

Uzun bir zamandan beri performansı ve kariyeri düşüşte olan Sırp oyuncu, kendisine elbette uzun vadede bir kulüp bulacaktır ancak Beşiktaş’a karşı gösterdiği bu tavır ona olumsuz bir referans olarak yansıyacak. Ahmet Nur Çebi yönetimindeki Beşiktaş, oyuncudan kendisine bir kulüp bulmasını bekliyor. Eğer bu aksiyon gelişmezse ödenecek 6 aylık maaşla birlikte Ljajic’in Beşiktaş serüveni son bulacak.