Galatasaray’dan Aktürkoğlu Yerine Kadıoğlu

Galatasaray’dan Aktürkoğlu Yerine Kadıoğlu

12 Ekim 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Süper Lig’de heyecan devam etmeye hazırlanırken Ocak ayı için yeni transfer gelişmeleri de kapıda bekliyor. Yaz transfer döneminde birçok ismi renklerine bağlayan Galatasaray’da önemli bir ismin ayrılma ihtimali Sarı Kırmızılı yönetimi harekete geçirdi.

Sezon boyunca ortaya koyduğu performans ile adından söz ettiren Kerem Aktürkoğlu’nun ayrılığı gündeme gelmeye başladı. Özellikle Ocak ayı için başka takımlarla görüşülecek olması ihtimali, Galatasaray’ı harekete geçirdi ve yeni isimler aramaya itti. Sezon içerisinde ve Avrupa arenasında gösterdiği üstün performansı, Aktürkoğlu’nun taliplerini arttırırken yeni seçenekleri de değerlendirmeye itti. Menajerinin de Galatasaray’dan ayrılması sürecine olumlu bakması, yönetimi harekete geçirdi.

Özellikle Galatasaray’ın aldığı zaferlerde büyük payı olan ve takımına birçok gol sevinci yaşatan başarılı oyuncu için ilk olarak kalması formülü üzerinde durulacak.Ama bir yandan da gitme ihtimaline karşı yeni alternatif bir isim de düşünülecek. Sarı Kırmızılı yönetimin her ihtimale karşı şimdiden birçok ismi düşünmeye başladığı ve bir ismin ön plana çıktığı ifade edilirken bu ismin ezeli bir rakibinden olması gündeme bomba gibi düştü.

Sözleşmesi Sona Erecek Olan Fenerbahçe’den Ferdi Kadıoğlu

Galatasaray’ın her ihtimale karşılık Aktürkoğlu yerine alternatif bir isim arayışı, tüm gözleri Fenerbahçe’ye dikti. Sarı Kırmızılı yönetimin listesine birçok isim aldığı ifade edilirken bu listede en çok söz konusu olan ismin Ferdi Kadıoğlu olduğu öğrenildi.

Şu an Fenerbahçe’de formasını terleten başarılı oyuncu Kadıoğlu’nun ise Ocak ayında sözleşmesinin bitecek olması, Galatasaray’a ümit verdi. Fenerbahçe yönetimi Kadıoğlu’nun sözleşmesini Ocak ayından önce uzatma planı içindeyken Kadıoğlu’nun menajerinden açıklama geldi. Gelen açıklamaya göre Ferdi’nin bir dönem daha Kanarya formasıyla kalmasını istemediğini dile getirmesi ise Sarı Lacivertli yönetimin işini zorlaştırdı. Yönetim ile bir kez daha görüşme gerçekleştirecek olan menajerin süreç konusunda fikrinin değişip değişmeyeceği merak ediliyor.

Ferdi’nin Tek Talibi Galatasaray Değil

Galatasaray’ın performansı ile taliplerinin arttığı ve gitmesine kesin gözüyle bakılan oyuncusu için arayışı sonrası radara Ferdi Kadıoğlu girdi. Takımı Fenerbahçe ile sözleşmesinin bitecek olması Sarı Kırmızılı yönetime ümit verse de Kadıoğlu’nun tek talibinin Aslan olmadığı ifade edildi. Ferdi’nin üstün performansından dolayı birçok takımın ilgisini çektiği öğrenildi. Championship ve Fransa olmak üzere birçok takımın Ferdi için kapıda olduğu ve hatta bazılarının ısrarcı olacağı düşünülüyor.

Bu sürece karşılık Galatasaray’ın nasıl bir yaklaşım sergileyeceği ve Ferdi Kadıoğlu için ne kadar sınırlarını zorlayacağı merak konusu olmaya başladı. Galatasaray’ın teklif yapmak için ise Ocak ayını beklediği ifade edildi. Şu dönemde FIFA kurallarına göre teklif yapılması zor gözükürken Ocak ayının hareketli geçeceği ifade edildi. Ocak ayının ayrılıklara ve yeni birlikteliklere gebe olacağı ve heyecan dolu geçeceği düşünülüyor. Bu noktada Galatasaray’ın ve Fenerbahçe’nin yeni gelişmelerinin neler olacağı merak ediliyor.