LİDER TRABZONSPOR‘DA STOPER ARAYIŞLARINA BAŞLADI

LİDER TRABZONSPOR‘DA STOPER ARAYIŞLARINA BAŞLADI

18 Aralık 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Süper ligin lideri bordo mavili takım Trabzonspor bu sezon yakaladıkları fırsat ile sezon sonunda şampiyonluk kupasını şehre getirmek istiyorlar.

Lig de en yakın rakipleri ile aradaki puan farkını açarak süper lig de şampiyonluğa giden bordo mavili takım devre arasında kadrosunu güçlendirmeye devam edecekler.

Transfer dönemine az bir süre kala da hareketlilik başlamış durumda. İlk transferini getiren bordo mavili takım devamı içinde çalışmalara başlamış durumdalar.

Karadeniz ekibi birçok mevki için oyuncu arayışlarına devam eden bordo mavili takım stoper bölgesindeki rotasyonun genişletilmesini istiyor. Bu anlamda transfer çalışmalarına devam eden Fırtına, Hataysporlu 23 yaşındaki Fatih Kuruçuk, Konyasporlu 27 yaşındaki Abdülkerim Bardakçı ve Adana Demirsporlu 27 yaşındaki Samet Akaydın’ ı transfer listesine almış durumdalar.

TRABZONSPOR STOPER İÇİN TRANSFER DÜĞMESİNE BASTILAR

Karadeniz ekibi bordo mavili takım lider Trabzonspor sağ kanat ve sol bek için transfer çalışmaları sürerken, teknik ekip stoperde de rekabeti artırmayı planlıyorlar.

Stoper de Karadeniz ekibi bordo mavili takım lider Trabzonspor’ da yabancı kontenjanındaki doluluğu da hesaba katarak yerli bir stoper arayışı başlayan Karadeniz ekibi süper lig ekiplerine gözü dikmiş durumda.

Stoper için gündemlerin de 3 tane yerli oyuncu var. Hataysporlu 23 yaşındaki Fatih Kuruçuk, Konyasporlu 27 yaşındaki Abdülkerim Bardakçı ve Adana Demirsporlu 27 yaşındaki Samet Akaydın‘ı transfer listesine almış olan Karadeniz ekibi bordo mavili takım lider Trabzonspor oyuncular için kulüpleri ile nabız yoklamaya başlayacak.

TRABZONSPOR’DA HEDEF HATAYSPORLU FATİH KURUÇUK

Karadeniz ekibi bordo mavili takım lider Trabzonspor ‘un stoper de transfer listesine giren 23 yaşındaki genç oyuncu süper lig de Hatayspor forması giyiyor. Kulübü ile 2023 yılına kadar sözleşmesi bulunana oyuncu değeri 2 Milyon Euro civarında.

Bu sezon süper lig de takımı ile 15 lig maçında sahada olan genç stoper 1 asist katkısı sağlamış durumda. Türkiye kupasında ise 1 golü var.

KONYASPORLU ABDÜLKERİM BARDAKÇI TRABZONSPOR’UN HEDEFİNDE

Karadeniz ekibi bordo mavili takım lider Trabzonspor ‘un stoper de transfer listesine giren bir diğer isim ise 27 yaşındaki tecrübeli isim Abdülkerim Bardakci oldu.

Kulübü Konyaspor ile 2025 yılına kadar sözleşmesi bulunana oyuncu nun piyasa değeri ise 2, 50 milyon Euro civarında.

Bu sezon süper lig de Konyaspor ile dikkatleri üzerine çeken oyuncular dan birisi olmuş durumda. Lig de 14 maçta 3 gol 3 de asist yapan stoper oldukça skor fazla katkı sağlamış durumda.

ADANA DEMİRSPORLU SAMET AKAYDIN

Karadeniz ekibi bordo mavili takım lider Trabzonspor ‘un stoper de transfer listesine giren son oyuncu ise 27 yaşındaki Adan Demirspor’ lu Samet Akaydin oldu.  Kulübü ile 2024 yılına kadar sözleşmesi bulunana oyuncu 475 bin Euro değerinde.

Bu sezon süper lig de Adana Demirspor ile 12 kez sahada oldu.