Beşiktaş’ta Bruno Pinheiro Sesleri

Beşiktaş’ta Bruno Pinheiro Sesleri

18 Aralık 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Geçtiğimiz sezonun 2 kupalı şampiyonu Beşiktaş’ta bu sezon gelen kötü sonuçlar ve bu sonuçlara bağlı olarak bir hayli gerisinde kalınan hedefler, kulübün efsanesi ve teknik direktörü Sergen Yalçın ile yolların ayrılmasına neden oldu.

9 Aralık Perşembe günü bu sefer 2’inci kez istifasını sunan Sergen Yalçın’ın talebi yönetim tarafından kabul edildi ve Beşiktaş geçen sezon yakalanan başarının mimarı olarak gösterilen Sergen Hoca ile vedalaştı. Bu vedadan sonra oynanan Kayserispor maçında altyapı koordinatörü Önder Karaveli’nin ve takımın performansı takdir topladı ancak Beşiktaş yine de birçok teknik adamla görüşmeye devam ediyor.

Şenol Güneş, Slaven Bilic, Daniel Farke gibi pek çok teknik direktörle adı anılan Siyah Beyazlılar henüz herhangi bir teknik direktörle tam olarak anlaşabilmiş değil ancak şu an Portekiz temsilcisi Estoril’de görev yapan Bruno Pinheiro’nun ismi yüksek sesle anılmaya başladı.

Bruno Pinheiro Sesleri Yükseliyor

Süper Lig’in 16’ıncı haftasında oynadığı Kayserispor maçından 2 gün önce teknik direktörü Sergen Yalçın ile yollarını ayıran Beşiktaş’ta ana gündem yeni teknik direktörün kim olacağı. Yönetim Kurulu ile birçok toplantı yapan Başkan Ahmet Nur Çebi, kurmaylarının fikirlerini aldı ve şimdilik bir süre daha Önder Karaveli’nin geçici teknik direktör olarak görev yapmasına karar verildi ancak Beşiktaş’ın olabilecek en kısa sürede yeni teknik direktörünü açıklaması bekleniyor.

Bununla birlikte pek çok prestijli ismin adının anıldığı bir ortamda çok daha mütevazı bir kariyere sahip olan Estoril teknik direktörü Bruno Pinheiro’nun ismi dikkat çekiyor. İlk teknik direktörlük tecrübesini Estoril’de yaşamaya devam eden Bruno Pinheiro ismi henüz tam olarak Avrupa’da kendisine yer bulabilmiş değil ancak Portekiz’de başardıkları ses getiriyor.

Geçen sezonun başında geçtiği Estoril’i Portekiz 2. Lig’inden bir üst lige taşıma başarısı gösteren Bruno Pinheiro’nun alamet-i farikası ise bu başarıyı genel olarak ismi bilinmeyen oyuncularla başarmış olması. Yapılan teknik analizlere göre 4-3-3, 4-2-3-1 veya 4-1-4-1 gibi sistemleri, karşılaştığı rakiplerin gücüne göre tercih eden Portekizli teknik adam, Estoril ile birlikte geçen sezon bir 2. Lig takımı olmasına rağmen Portekiz Kupası’nda yarı final oynama başarısı gösterdi.

Pinheiro’nun Gençlerle Arası İyi

Şu anki kariyer geçmişi ile birlikte Beşiktaş camiası için bir kara kutu olarak nitelendirilen Bruno Pinheiro’nun bir diğer öne çıkan özelliği ise genç oyuncularla olan iletişimi. Estoril’in başında ilk teknik direktörlük deneyimini yaşadığı 2020/2021 sezonuna kadar genel olarak alt yaş takımlarında teknik direktörlük yapan Bruno Pinheiro, Estoril takımını da genel olarak akademi dönemlerinden tanıdığı oyunculardan oluşturmayı tercih etti.

Bu sezon Fenerbahçe’de forma giyen Miguel Crespo’nun da geçen sezon formasını giydiği Estoril takımı, Portekiz Ligi’nde oynadığı 14 maçta topladığı 24 puanla birlikte ligin 5’inci sırasında yer alırken, başarının mimarı olan Bruno Pinheiro, bu sayede Beşiktaş’ın dikkatini çekti.