Kruse ve Fenerbahçe Davası

Kruse ve Fenerbahçe Davası

18 Aralık 2020 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

2019 – 2020 sezonunda Fenerbahçe forması giyen ve sarı lacivertli forma ile 23 maça çıkıp 7 gol – 7 asistlik bir performans ortaya koyan Max Kruse, sezon sonunda Fenerbahçe’de ayrılmıştı. Ayrılma sürecinden sonra Fenerbahçe ile dava süreci başladı ve hala sonuçlanmadı.

Fenerbahçe’de ayrılarak ülkesi Almanya’ya dönen ve Bundes Liga ekiplerinden Union Berlin ile anlaşan Max Kruse, bu sezon Union Berlin ile çıktığı 10 maç 6 gollük oldukça başarılı bir performans sergiledi. Fakat Max Kruse, Fenerbahçe’den olaylı bir şekilde ayrıldığı için eski takımıyla davalık oldu.

Alman futbolcu, Fenerbahçe’den alacaklarının olduğunu belirterek sarı lacivertli kulübe dava açmıştı. Almaya’nın önde gelen basın ve yayın organlarından olan Kicker’in haberine göre ise Max Kruse, alacaklarını gerekçe göstererek Fenerbahçe’ye karşı açtığı davayı kazanmak üzere olduğu yazıldı. 

Fenerbahçe 7.5 Milyon Euro Ödemek Zorunda Kalabilir

Geçtiğimiz sezon Fenerbahçe forması giyen, ligin özellikle son haftalarında sakatlığından ötürü oynayamayan Alman futbolcu Mac Kruse’nin sezon sonunda sarı lacivertli takım ile yolları ayrılmıştı.

Daha sonra Almanya’ya dönen ve Bundes Liga ekibi Union Berlin ile anlaşan Max Kruse, Fenerbahçe’den alacaklarının olduğunu belirterek sarı lacivertli kulübe dava açmıştı.

Almaya’nın önemli haber organlarından biri olan Kicker ise Max Kruse’nin Fenerbahçe’ye karşı açtığı davayı kazanmak üzere olduğunu hatta kazandığını söyledi. Kicker’in yaptığı haberin devamında ise bu durumda Fenerbahçe’nin eski futbolsu Max Kruse’ye 7.5 milyon euroluk bir ödeme yapması gerektiği ifade edildi.

Öte yandan Fenerbahçe’nin, Max Kruse’nin açmış olduğu ve kazandığı bu davaya 2021’in sonuna kadar itiraz hakkının olduğu belirtildi.

FIFA’ya Başvurmuştu

Fenerbahçe’nin eski futbolcusu geçtiğimiz sezon sonunda tek taraflı olarak sözleşmesini feshetmişti. Ardından Almanya’ya dönen ve Union Berlin takımı ile anlaşan Max Kruse, daha sonra Fenerbahçe’den alacaklarının olduğunu gerekçe göstererek FIFA’ya da başvururak dava açmıştı.

Alman basının yer alan haberlere göre, Max Kruse’nin Fenerbahçe’ye karşı açtığı davayı kazandığını ve eski takımı Fenerbahçe’nin futbolcuya 7.5 milyon euro yani 71 milyon TL’lik para ödeyeceği belirtildi. Ayrıca Fenerbahçe’nin de bu davaya karşı elinde olan itiraz hakkını kullanacağı ifade edildi.