Fenerbahçe’nin Can Damarı Cezalı Duruma Düştü

Fenerbahçe’nin Can Damarı Cezalı Duruma Düştü

18 Aralık 2020 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Ziraat Türkiye Kupası maçında kırmızı kart ile oyun dışı kalan Fenerbahçe’nin genç kalecisi Altay gelecek maçta forma giyemeyecek.

Ziraat Türkiye Kupası 5. tur kapsamına oynanan Fenerbahçe – Karacabey Belediyespor karşılaşması’nın 28. dakikasında şanssız bir şekilde ceza alanı dışında topa el ile dokunduğu gerekcesiyle kırmızı kart ile oyun dışı kalan genç yıldız Altay Bayındır Süperlig kapsamında oynanacak 13. hafta mücadelesinde Fenerbahçe‘nin Gaziantep Futbol Kulübü ile karşı karşıya geleceği maçta görev alamayacak.

22 yaşındaki genç yıldız direkt kırmızı kart gördüğü için kesin olarak Gaziantep Futbol Kulübüne karşı oynayamayacak. Altay Bayındır’ın aldığı bu kırmızı kart cezası şayet 1 maç a indirgenmez ise 14. hafta oynanacak olan Medipol Başakşehir karşılaşmasında da forma giyemeyebilir. Altay Bayındır ikinci sarı karttan kırmızı kart görmüş olsaydı bu ceza sadece Ziraat Türkiye kupasını kapsayacaktı.

PFDK talimatı

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu Talimatı’nın 94. maddesinde yer alan ve direk kırmızı kart gören oyuncular ile ilgili olan maddede “Resmi müsabakalarda hakem tarafından kırmızı kart gösterilerek oyundan ihraç edilen futbolcular, 5. Fıkra hükmü saklı kalmak koşuluyla idari tedbirlidirler ve cezaları sona erinceye kadar hiçbir resmi müsabakada oynayamazlar.” şeklinde bir ibare yer alıyor.

Altay şayet ikinci sarı kart sonrası kırmızı kart ile oyun dışı kalmış olsaydı bir sonraki kupa maçında cezalı duruma düşecekti.

Altay Bayındır’ı tanıyalım

14 Nisan 1998 tarihinde Bursa’da dünyaya geldi. Futbol hayatına Bursa’nın yerel futbol takımı olan Yolspor’da stoper mevkinde başladı. Bursaspor altyapı seçmelerine kaleci olarak katılan Altay Bayındır gösterdiği başarılı performans sayesinde Bursaspor altyapısına seçildi. Bursaspor altyapısında 5-6 yıllık bir performans göstermesi sonrası yolları tekrar Yolspor ile kesişti.

Arabayatağıspor takımında 1 yıl forma giydi. 2015 yılında Ankaragücü altyapısına transfer oldu. Altyapıdan A takıma çıktığı MKE Ankaragücü takımında kaptanlık yaptı.

10 Tem 2019 tarihinde 1.5 Milyon Euro karşılığında Süperlig’in güçlü ekiplerinden Fenerbahçe kulübüne transfer oldu. Altay Bayındır’ın 30 Haziran 2023 tarihine kadar Fenerbahçe ile sözleşmesi bulunuyor.

Başarılı kaleci takımının sonraki maçından ne yazık ki forma giyemecek. Ziraat Türkiye Kupası 5. tur kapsamına oynanan Fenerbahçe – Karacabey Belediyespor karşılaşması’nın 28. dakikasında şanssız bir şekilde ceza alanı dışında topa el ile dokunduğu gerekcesiyle kırmızı kart ile oyun dışı kalan genç yıldız Altay Bayındır Süperlig kapsamında oynanacak 13. hafta mücadelesinde Fenerbahçe‘nin Gaziantep Futbol Kulübü ile karşı karşıya geleceği maçta görev alamayacak.