Kerem Aktürkoğlu’na Yeni Sözleşme

Kerem Aktürkoğlu’na Yeni Sözleşme

5 Aralık 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Galatasaray Spor Kulübü, yıldız futbolcularından Kerem Aktürkoğlu’nun sözleşmesini 5 yıl uzattı. Sarı kırmızılı takımdan yapılan açıklamada porfesyonel futbolcu Kerem Aktürkoğlu ile 2025-26 sezonunun sonuna kadar geçerli yeni sözleşme imzalandığı belirtildi.

Galatasaray, 2020-21 sezonu yaz transfer döneminde sarı krımızılı kulübe transfer olan genç futbolcunun gösterdiği performansla A milli takıma kadar yükseldiğini, ay yıldızlı forma ile ilk maçına 27 Mayıs 2021’de çıkan oyuncunun milli takım formasıyla 8 maçta 3 gollük performans ortaya koyduğunu belirtti.

Galatasaray Spor Kulübü, 23 yaşındaki Kerem Aktürkoğlu’nun Galatasaray formasıyla çıktığı 54 maçta 12 gol ve 8 asist yaptığını da belirterek açıklamayı sonlandırdı.

Galatasaray’ın Kerem Aktürkoğlu ile sözleşme yenilemesi uzun zamandır spor kamuoyu tarafından bekleniyordu. 2020-21 sezonunda 24 Erzincanspor’dan Galatasaray’a transfer olan Kerem, 2020-21 sezonunun son maçlarında ve 2021-22 sezonunun geride kalan kısmında gösterdiği performansla takımın en önemli oyuncularından biri olmayı başardı.

Kerem Aktürkoğlu, Avrupa kulüplerinin radarına girince Galatasaray, oyuncunun olası bir transferinden kazanç elde etmek için Kerem ile sözleşme uzatma yoluna gitti.

Galatasaray’ın Kerem Aktürkoğlu ile sözleşme uzatmak için görüşmeleri kısa bir zaman aldı ve Galatasaray, Kerem Aktürkoğlu ile 5 yıllık yeni sözleşme imzaladı.

Çıkış Maddesi Yok

Galatasaray başkanı Burak Elmas, Kerem Aktürkoğlu ile sözleşme uzatmak istediklerini basınla paylaşmıştı. Kerem’in sözleşmesi ile ilgili soruların üzerine Başkan Burak Elmas, Kerem Aktürkoğlu ile sözleşme uzatmak için görüşme halinde olduklarını belirtmişti.

Başkan Burak Elmas, genç oyuncu ile yapılacak olan yeni sözleşmede Kerem Aktürkoğlu’nun yıllık ücretinde iyileştirme yapılacağını ve serbest kalma maddesinin olmayacağını açıklamıştı.

Kerem Çok Mutlu

5 Yıllık yeni sözleşmeyi imzaladıktan sonra GSTV’ye açıklamalarda bulunan Kerem Aktürkoğlu, Galatasaray ile yeni sözleşme imzaladığı için çok mutlu olduğunu dile getirdi. 23 yaşındaki futbolcu, görüşmelerin en başından beri iki taraf için de herhangi bir soru işareti olmadığını belirtti.

Kerem Aktürkoğlu, Galatasaray’a geldiği ilk günden beri kendisine inanan ve şans veren Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim’e teşekkür etti. Kerem, sahada her zaman elinden gelenin en iyisini vermek istediğini belirtti. Kerem Aktürkoğlu, sözlerine uzun yıllar boyunca Galatasaray’a en güzel şekilde katkı verip şampiyonluklar yaşamak istediğini belirterek son verdi.

Erzincan’dan Galatasaray’a

1998 yılında Kocaeli’de dünyaya gelen Kerem Aktürkoğlu, futbola Gölcükspor’da başladı. Daha sonra Hisareyn’e transfer olan Kerem, burada gösterdiği performansla Medipol Başakşehir’in dikkatini çekti ve turuncu lacivertli takımın altyapısına transfer oldu.

Bodrum Büyükşehir Belediyespor’a kiralanan Kerem, 2018’de Medipol Başakşehir’e veda etti. Önce Karacabey Belediyespor, daha sonra da 24 Erzincanspor’a transfer olan Kerem Aktürkoğlu, 2020 yılının Eylül ayında 24 Erzincanspor’dan Galatasaray’a transfer oldu.

Kerem Aktürkoğlu, Galatasaray’daki ilk sezonunda pek forma şansı bulamasa da kendini çok iyi hazırladı ve 2021-22 sezonunda hem Galatasaray’ın hem de milli takımımızın vazgeçilmez oyuncularından biri olmayı başardı.