Fenerbahçe’de Vitor Pereira Krizi Yönetim Futbolcularla Görüştü

Fenerbahçe’de Vitor Pereira Krizi Yönetim Futbolcularla Görüştü

4 Aralık 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Bu sezon Süper Lig’de ve UEFA Avrupa Ligi’nde başarısız Sonuçlara imza atan Fenerbahçe‘de Teknik direktör Vitor Pereira krizi sürüyor.Sarı lacivertli yöneticiler,  takımın bu kötü gidişatının sebebini öğrenmek için Samandıra’da bazı oyuncularla görüşme gerçekleştirdi.

Takımın yıldız oyuncularından Mesut Özil, İrfan Can Kahveci, Jose Sosa ve Atilla Szalaibaşta olmak üzere bazı oyuncularla görüşen Fenerbahçeli yöneticiler, oyuncuların çoğunluğundan, Pereira’nın taktik anlayışında problemler olduğunu ve bu oyun anlayışının çok tutucu bir yapı olması sebebiyle memnun olmadıkları öğrendi.

Fenerbahçeli Futbolculardan, “Bu Taktik İle Başarılı Olamayız”

Teknik direktörVitor Pereira ile sezona şampiyonluk parolasıyla başlayan Fenerbahçe, son dönemde Alınan kötü sonuçların ardından lider Trabzonspor’un 12 puan gerisine düştü. UEFA Avrupa Ligi’nde de gruptan çıkması beklenen sarı lacivertli ekip, sahada gösterdiği kötü performansta taraftarını hayal kırıklığına uğrattı.

Tüm bu olumsuz sonuçların ardından Portekizli teknik adam ile yolların ayrılması sık sık gündeme gelen konu oldu.Sezon başından bu yana ilk 11 tercihlerinde istikrar sağlayamayan, baştan Mesut Özil olmak üzere takımın yıldız oyuncularıylaproblem yaşayan Portekizli çalıştırıcının sarı lacivertli kulüpteki geleceği belirsizliğini sürdürüyor.

Takımdaki kötü gidişatın sebebini öğrenmek için Vitor Pereira ile görüşen Fenerbahçe yönetimi, bu sefer Samandıra’da futbolcularla görüşme gerçekleştirdi.Üst üste alınan kötü sonuçlar ve sahadaki yetersiz futbolun sebebini öğrenmek isteyen sarı lacivertli yönetim, oyuncularla tek tek görüşme yaptı.

Takımın yıldız isimlerinden Mesut Özil, İrfan Can Kahveci, Atilla Szalai, Jose Sosa, Enner Valencia ve Mergim Berisha başta olmak üzere birçok futbolcuyla toplantı gerçekleştiren Fenerbahçe yönetimi,  oyuncuların söyledikleri karşısında oldukça şaşırdı. Futbolcuların çoğunluğu, Vitor Pereira‘nın baskın bir karakter olduğunu ve çok tutucu kararlara sahip olması sebebiyle başarının zor olduğu,  şeklinde ortak bir görüş belirttiler.

Bu taktik anlayışıyla sahada özgür kalamadıklarını ve bu nedenle sahaya kalite gösteremediklerini dile getiren Futbolcular, Portekizli teknik adamdan memnun olmadıklarını söylediler. Galatasaray derbisi öncesinde Vitor Pereira ile Yola devam etme kararı alan başkan Ali Koç, gerçekleşen bu görüşmelerin ardından büyük şok yaşadı. 

Bazı kaynaklara göre Ali Koç’un oyuncularla yapılan görüşmeden sonra Portekizli teknik adam ile yollarını ayırma kararı aldığı söyleniyor.Sarı lacivertli yönetimin yaptığı  görüşmelerin ardından Samandıra‘da teknik heyet ve futbolcular arasındaki bağın tamamen koptuğu öğrenildi.

Vitor Pereira Yönetiminde Fenerbahçe

Sezona şampiyonluk parolasıyla çıkan Fenerbahçe, ilk sekiz haftada aldığı sonuçlarla taraftarını heyecanlandırmayı başarmıştı. İlk 8 haftada 19 puan toplayan ve Milli araya lider giren Sarı lacivertli ekip, en son şampiyon olduğu sezonda bu puanı elde etmişti.

Bu anlamda taraftarını heyecanlandırmayı başaranSarı lacivertli ekip, Vitor Pereira’nın üçlü savunma sisteminde ligin en az pozisyon veren takımıydı. Milli ara dönüşünde 9.haftada Trabzonspor derbisinde ağır yara alan Fenerbahçe, üst üste 4 maçınıkazanamadı ve Pereira’nın oyuncularla olan tartışmaları gündem oldu.

13.haftada Galatasaray derbisinden önce Portekizli çalıştırıcı ile yola devam etme kararı alan Sarı lacivertli ekip, derbi galibiyetinden sonra Olympiakos ve Göztepe maçlarındaki kötü oyun sebebiyle büyük eleştiri topladı.