Beşiktaş ve Galatasaray’ın Transfer Listesindeki Ortak İsim

Beşiktaş ve Galatasaray’ın Transfer Listesindeki Ortak İsim

4 Aralık 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Son dakika transfer haberi üç büyükler cephesinden geldi. Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 sezonunda liderlik yarışının gerisinde kalan Galatasaray ve Beşiktaş aynı ismi radarına almıştı. Hem Aslan hem de Kara Kartal Mohamed Elneny ile masaya oturabilmek için mücadele ediyor.

Mısırlı orta saha oyuncusu, ocak ayındaki transfer döneminde Arsenal’den ayrılacak. Alınan duyumlara göre 29 yaşındaki genç yetenek için Arabistan Ligi’nden de bir talip çıktı. İşte MohamedElneny transferine dair merak edilen tüm ayrıntılar…

Beşiktaş ve Galatasaray, Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 sezonunda zirve yarışının gerisinde kaldı. Bu nedenle ocak ayındaki transfer dönemini iyi değerlendirmek isteyen iki büyüklerin hedefine giren isim Mohamed Elneny oldu. 29 yaşındaki başarılı sporcuya Türk ekiplerinin yanı sıra Suudi Arabistan’dan da talip çıktı.

Arsenal’de İstediği Kadar Oynayamadı

MohamedElneny, İngiltere Premier Lig’inde mücadele eden Arsenal’de forma giyiyor. Ancak 29 yaşındaki genç yetenek, İngiliz devinde dilediği kadar oynayamadı. Bu nedenle başarılı sporcu ocak ayındaki transfer döneminde Arsenal’den ayrılacak.

Mısırlı sporcu, Beşiktaş ve Galatasaray’ın transfer listesinde yer alıyor. İki büyükler de yıldız oyuncuyu kadrosuna dahil etmek üzere girişimlere başladı. Buna karşılık orta saha oyuncusu Türkiye dışından da takımların dikkatini çekti. Daha önce Suudi Arabistan takımlarından MohamedElneny’ye bir talip çıktığı öğrenilmiş ancak takım ismi zikredilmemişti.

Elneny Arabistan Ekibiyle Görüşmelere Başladı

Suudi Arabistan Ligi takımlarından 29 yaşındaki genç yeteneğe talip olan ekibin ismi öğrenildi. Suudi Arabistan basınında yer alan haberlere göre El-IttihadMohamedElneny ile görüşmelere şimdiden başladı. Suudi Arabistan Ligi’nde mücadele eden takım, Mısırlı orta saha oyuncusunu kadrosuna eklemek üzere son derece kararlı.

Mohamed Elneny, Suudi Arabistan takımına gittiği takdirde Mısır Milli Takımı’nda forma giyen arkadaşı AhmedHegazy ile aynı ekip içerisinde yer alacak. Yetenekli orta saha oyuncusu, 2021 – 2022 sezonu boyunca Arsenal’de hedeflediği gibi forma giyemedi. Mısırlı yıldız, şimdiye kadar İngiltere Premier Ligi’nde 5 müsabakada toplamda 149 dakika sahada kaldı.