Ferdi Kadıoğlu Tercihini Yaptı

Ferdi Kadıoğlu Tercihini Yaptı

5 Aralık 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

2018/2019 sezonunun başında 1 milyon 400 bin Euro bonservis bedeliyle Fenerbahçe’ye transfer olan Ferdi Kadıoğlu, 3 sezonu tamamladığı Sarı Lacivertli kulüpte istenilen seviyeye ulaşamamakla eleştiriliyordu.

Yetenekleri konusunda şüphe olmamasına rağmen performansı konusunda bir türlü istikrarı sağlayamayan ve maçların son dakikalarında oyuna giren genç oyuncu imajından kurtulamayan Ferdi’ye hayat veren dokunuşu ise 2021/2022 sezonunda ikinci kez başına geldiği Fenerbahçe’de en çok tartışmalı isim olan teknik direktör Vitor Pereira yaptı.

Pereira’nın sisteminin vazgeçilmez oyuncusu olan ve gösterdiği performansla birlikte Kanada, Hollanda ve Türkiye Milli Takımlarından teklif alan Ferdi Kadıoğlu’nun yakın zamanda bir tercih yaptığı ve yılbaşından sonra bu kararını duyuracağı iddia ediliyor.

Ferdi’nin Tercihi Türkiye

Türk bir baba ve Kanadalı bir annenin çocuğu olarak Hollanda’da hayata gözlerini açan Ferdi Kadıoğlu, Hollanda altyapısında yetiştikten sonra 2018/2019 sezonunun başında Fenerbahçe’ye transfer olmuştu.

Ailesinin kökleri nedeniyle Kanada ve Türkiye Milli Takımlarında forma giyme hakkına sahip olan Ferdi Kadıoğlu, Hollanda’da doğup yetiştiği, futbola başladığı ve hatta alt yaş gruplarında Hollanda Milli Takımı forması giydiği için bu ülkeyi de tercih edebiliyordu.

Fenerbahçe’nin başına ikinci kez getirilen Vitor Pereira’nın sisteminde bambaşka bir oyuncu haline gelen ve Portekizli teknik direktörün de vazgeçilmez oyuncusu olan Ferdi Kadıoğlu, bu sezon gösterdiği performansla birlikte Hollanda, Kanada ve Türkiye Milli Takımlarından resmi davet almayı başardı.

Üç farklı Milli Takımdan birini tercih etmek zorunda olan ve bu nedenle düşünmek adına süre isteyen 22 yaşındaki oyuncu, ilerleyen zamanlarda aldığı kararı açıklayacağını belirtmiş ve bu tercihin hangi ülkeden yana olacağı futbolseverler tarafından merak edilmişti.

Basına yansıyan son haberlere göre Ferdi Kadıoğlu tercihini Türkiye Milli Takımı’ndan yana kullanma kararı aldı ve bu tercihi de yılbaşından sonra duyurmayı planladı.

Fenerbahçe Ferdi İle Sözleşme Uzatacak

Bu sezon gösterdiği performansla birlikte taraftarların takdirini ve sevgisini kazanmayı başaran Ferdi Kadıoğlu, bununla birlikte yönetim tarafından da beğenilen oyuncular arasına girdi. 2018/2019 sezonunun başında geldiği Fenerbahçe’deki sözleşmesi bu sezonun sonunda bitecek olan oyuncu ile alakalı olarak sözleşme uzatma kararı alınırken, Ferdi de yola çok sevdiği kulübüyle devam etmek istiyor.

Basında yer alan iddiaların resmiyete kavuşması halinde tercih ettiği Türkiye Milli Takımı’na davet edilmesine kesin gözüyle bakılan Ferdi, bu durumla birlikte yerli statüsünde de oynamaya devam edecek. Bilindiği üzere, eğer bir oyuncu Türk uyruklu olmasına rağmen yabancı kuralı getirildikten sonra başka bir ülkenin Milli Takım formasını giyme kararı alırsa, o kararla birlikte yabancı statüsüne geçiyor.

Bu bağlamda aldığı kararla birlikte Fenerbahçe’nin kadro mühendisliğini de yenilemesi ihtimali bulunan Ferdi Kadıoğlu ile her halükarda sözleşme imzalanması planlanırken, oyuncunun Türkiye’yi tercih etmiş olması kuşkusuz Fenerbahçe’nin işine gelecektir.