Kartal Gedson’dan Vazgeçmiyor

Posted by

Süper Lig’de 2021-22 sezonuna 3 maçta aldığı 7 puanla başlayan Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi için transfer çalışmalarına devam ediyor. Siyah beyazlılar, 2020-21 sezonunun ikinci yarısında Galatasaray forması giyen ve gösterdiği performansla tüm futbolseverleri kendine hayran bırakan Portekizli orta saha oyuncusu Gedson Fernandes için tüm şartları zorluyor. Benfica’nın Gedson Fernandes için istediği 10 milyon euroyu veremeyecek olan Beşiktaş, Gedson Fernandes transferi için 3 formül belirledi. Siyah beyazlı yönetim bu 3 formül doğrultusunda Benfica ile tekrardan görüşecek.

%50 Planı

Beşiktaş’ın Gedson Fernandes için belirlediği ilk plan, oyuncunun bonservisinin %50’sini almak. Siyah beyazlı kulüp Beşiktaş, Portekiz, İtalya ve Brezilya’da çok yaygın olan yöntemi kullanıp Gedson Fernandes’i renklerine bağlamak istiyor. Beşiktaş, 2020-21 sezonunda Atletico Madrid’den kiraladığı defans oyuncusu Francisco Montero’nun bonservisinin de %50’sini almıştı. Siyah beyazlı yönetim, Gedson Fernandes’i de aynı yöntemle kadrosuna katabileceğine inanıyor. Beşiktaş, Gedson Fernandes için öncelikli olarak bu yöntemi deneyecek.

Satın Alma Opsiyonu

Beşiktaş, Gedson Fernandes’in bonservisinin %50’si konusunda Benfica ile anlaşamazsa devreye B planını sokacak. Teknik direktör Sergen Yalçın’ın oyuncuyu çok istemesi nedeniyle tüm şartları zorlama kararı alan Beşiktaş yönetimi, Benfica ile yapılan görüşmelerde Portekiz kulübüne oyuncuyu satın alma opsiyonuyla kiralamayı teklif edecek, ancak bu opsiyon zorunlu olmayacak. Beşiktaş, Gedson Fernandes için Benfica’ya 10 milyon Euro civarında bir satın alma opsiyonu belirledi. Siyah beyazlı kulüp, 2021-22 sezonunda da şampiyon olması halinde Gedson Fernandes’in bonservisini alacak. Benfica, bu teklifi de reddederse sıra C planına gelecek.

Bedelli Kiralama

Beşiktaş teknik direktörü Sergen Yalçın, katıldığı bir televizyon programında 6 numaradan çok 6-8 numara arası bir oyuncuyu kadrosunda görmek istediğini belirtmişti. Yalçın, oyunu iki yönlü oynayan bir orta saha oyuncusunu tüm teknik direktörlerin istediğini vurgulamış, bu açıklamalar da Sergen Yalçın’ın Gedson Fernandes’i istediği şeklinde yorumlanmıştı. Bu açıklamalardan sonra harekete geçen Beşiktaş’ın Gedson Fernandes için belirlediği son plan ise oyuncuyu belli bir bedel karşılığında ve satın alma opsiyonu olmadan kiralama. Beşiktaş yönetimi, bu üç plandan biri üzerinde Benfica ile anlaşmaya varıp Sergen Yalçın’ın istediği oyuncuyu kadrosuna katmayı hedefliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.