Halil, Mesut ve Mostafa Mohamed ile İlgili Flaş İddialar

Posted by

Süper Lig ekiplerinden Galatasaray, 2020-21 sezonunun ikicni yarısında Brentford’dan kiraladığı forvet Halil Dervişoğlu’nu yeniden kadrosuna kattı. Bonservisi Brentford’da olan Halil Dervişoğlu, 2021-22 sezonunda Galatasaray forması giyecek. Galatasaray, Halil Dervişoğlu’nun satın alma opsiyonuna da sahip olacak. Fatih Terim’in sitemesi halinde Halil’in bonservisi alınacak.  Sarı kırmızılı takım, Fenerbahçe ile giriştiği transfer yarışını kazandı.

Gazeteci Murat Özbostan, Sabah gazetesinde yazdığı yazıda Halil Dervişoğlu ile ilgili flaş bir iddiada bulundu. Özbostan, Halil Dervişoğlu’nun Galatasaray’a transfer olduğu gün Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un çıktığı televizyon programından bahsetti. Özbostan, Ali Koç’un Halil Dervişoğlu transferi hakkında söyledikleriyle ilgili bir yorum yaptı. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Ali Koç’un açıklamalarına işaret etti. Ali Koç, açıklamasında Halil’in bonservisiyle birlikte Fenerbahçe’ye önerildiğini belirtmiş, ancak istenen rakamların çok yüksek olması nedeniyle bu transferden vazgeçtiklerini açıklamıştı. Murat Özbostan, Ali Koç’un açıklamalarından yola çıkarak Halil’in bonservisi alınsaydı oyuncunun Fenerbahçe’de forma giyiyor olacağını belirtti ve profesyonel dünyada herhangi bir takıma bağlılık diye bir şeyin olmadığını, parayı veren takımın futbolcuyu alması gerektiğini savundu.

Mostafa Mohamed Gitmeliydi

Murat Özbostan, performans düşüklüğü nedeniyle Fatih Terim’in kadroda düşünmediği ve Fransa’nın Bordeaux takımına transferi son anda yatan Mısırlı oyuncu Mostafa Mohamed hakkında da görüşlerini bildirdi. Mostafa Mohamed’in Fatih Terim’in kendisinden istediklerini yapamadığını ifade eden Özbostan, Galatasaray ile Mostafa Mohamed arasındaki ilişkinin daha iyi bir hal almayacağını, bu nedenle de oyuncunun transferinin iptal olmasının kötü olduğunu belirtti.

Gedson ve Mesut

Özbostan, Beşiktaş ve Galatasaray’ın kadrosuna katmak istediği Gedson Fernandes ve Fenerbahçe’nin dünya yıldızı Mesut Özil hakkında da konuştıu. Özbostan, hem Beşiktaş’ın hem de Galatasaray’ın peşinde olduğu Gedson Fernandes’in az buz bir maliyetinin olmadığını belirtti ve iki oyuncunun da Gedson Fernandes’i kurtarıcı olarak görmesini eleştirdi.

Murat Özbostan, Fenerbahçe teknik direktörü Vitor Pereira’nın Mesut Özil’i vazgeçilmez olarak görmediğini de iletti. Özbostan, Mesut’un bir yıldız olması nedeniyle baskı altında olmasının doğal olduğunu belirtirken Mesut Özil’in de henüz fiziken hazır olmadığını belirtti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.