Falcao İspanya’ya Gidiyor Mostafa Mohamed’de Geri Adım

Posted by

Cimbom’un transfer gündemi çok karışık! Galatasaray, Radamel Falcao için İspanya takımlarından Rayo Vallecano ile anlaştı. Ancak Mostafa Mohamed için de eş zamanlı olarak Bourdeaux ile anlaşmak durumu değiştirdi. Fransız ekibi, Sarı Kırmızılıların taleplerinden ve sergiledikleri tavırdan memnun kalmayınca transferden cayma noktasına geldi. Teknik direktör İmparator Fatih Terim, daha önce 23 yaşındaki golcüyü özel hayatı konusunda uyarmıştı ve forvet oyuncusu gözden düştüğünü anlayınca Avrupa takımlarından Bordeaux ile görüşmelere başlamıştı. İşte Aslan’ın karışık transfer gündemine dair merak edilen tüm ayrıntılar…

Mostafa Mohamed, Bordeaux takımına dahil olmak üzere sağlık kontrollerinden geçmek için Fransa’ya gitmişti. Fakat Radamel Falcao’nun da takımdan yüksek maaşı nedeni ile ayrılıp Rayo Vallecano’ya transfer olması işleri değiştirdi. Falcao, Madrid takımına gidince 23 yaşındaki Mısırlı golcünün transferi beklemeye alındı.

Mostafa Mohamed Transferi Yattı

Mostafa Mohamed’in Bordeaux transferi, son adımında engellere takıldı. Alınan duyumlar öncelikli olarak Fransız ekibin vazgeçtiği yönündeydi ancak durumun öyle olmadığı açığa çıktı. 23 yaşındaki forvet oyuncusu, Sarı Kırmızılı ekipteki yerini Diagne’ye kaptırdı. Mısırlı santraforun özel hayatı konusunda da hiç dikkatli olmaması Aslan’ın teknik direktörü Fatih Terim’den uyarı almasına neden oldu. İmparatorun gözünden düştüğünü anlayan Mostafa Mohamed, Fransız takımı Bordeaux’dan gelen teklifi kabul etme kararı vermişti.

Falcao’nun Gidişi Her Şeyi Değiştirdi

Zamalek, genç yeteneğin bonservisini elinde tutuyor. Galatasaray yönetimi de Mostafa Mohamed’in transferi için Zamalek’i ikna etmeye gayret gösteriyordu. Fakat Radamel Falcao’nun İspanya ekibi Rayo Vallecano’ya gidişi kesinleşince durumlar değişti.

Cimbom yönetimi, Mostafa Mohammed konusunda geri adım atma kararı aldı. Sarı Kırmızılılar, 23 yaşındaki forvet oyuncusu için Bordeaux’dan 7 milyon Euro peşin ödeme talebinde bulundu. Fakat Fransız ekibi bunu kabul etmeyince Aslan da pek uzlaşmacı davranmadı. Galatasaray’ın bu tavrı Bordeaux’nun genç sporcu transferinden vazgeçmesine neden oldu.

Mostafa Mohamed’in Sarı Kırmızılı ekipten ayrılıp ayrılmayacağı önümüzdeki günlerde belli olacak. Şu an için 23 yaşındaki Mısırlı forvet oyuncusu başka bir takım ile birlikte anılmıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.