Kartal Beşiktaş’dan Çifte Transfer

Kartal Beşiktaş’dan Çifte Transfer

7 Temmuz 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

2020-21 sezonunu çifte kupayla şampiyon tamamlayan Beşiktaş, Sergen Yalçın ile yeniden anlaşarak teknik direktörü krizini çözdü. Siyah beyazlılar, teknik direktör Sergen Yalçın yönetiminde yeni sezon hazırlıklarına devam ediyor.

2020-21 sezonundaki başarılarını yeni sezonda da tekrarlamak isteyen Beşiktaş, transfer çalışmalarına hız verdi. Siyah beyazlılar, Francisco Montero’nun kiralık sözleşmesinin bitmesi ve oyuncunun takımdan ayrılması ve Hırvat stoper Domagoj Vida’nın takımdan ayrılma ihtimali olması nedeniyle savunmaya takviye yapmak istiyor.

Beşiktaş, bir hayli kabarık olan transfer listesine iki ismi daha ekledi.

Caldara ve Mari

Beşiktaş, 2020-21 sezonunda Atletico Madrid’den kiraladığı Farncisco Montero ile yollarını ayırdı. Siyah beyazlı kulübün Hırvat stoperi Domagoj Vida ise EURO 2020’de ülkesinin milli takımıyla iyi bir performans sergiledi. Beşiktaş, iyi bir teklif gelmesi halinde Vida’nın gitmesine izin verebilir. Siyah beyazlılar, Montero ve Vida’nın takımdan ayrılma ihtimaline karşın transfer listesine iki sacunma oyuncusu ekledi.

Forvet ve orta saha transferi için çalışmalarını sürdüren Beşiktaş yönetimi, bu nedenle savunmaya da takviye yapmayı düşünüyor.

Beşiktaş, bu kapsamda Arsenal’de forma giyen İspanyol oyuncu Pablo Mari ve Milan’ın İtalyan futbolcusu Mattia Caldara’yı gündemine aldı. Beşiktaş, Pablo Mari ve Mattio Caldara için Arsenal ve Milan’a kiralama teklifinde bulundu.

Pablo Mari

1993 doğumlu Pablo Mari, futbola ülkesinin Mallorca ekibinde başladı. Daha sonra Gimnastic’e transfer olan Mari, 2016 yazında Manchester City’e transfer oldu. Daha sonra sırasıyla Girona, NAC Breda ve Deportivo La Coruna’ya kiralanan Pablo Mari, 2019 tılında Brezilya’nın Flamengo takımına transfer oldu. 2020 yılında Arsenal’e kiralanan Pablo Mari, 2020 yazında bonservisiyle Arsenal’e transfer oldu. Pablo Mari’nin Arsenal ile 2024 yılına kadar sözleşmesi bulunuyor.

Mattia Caldara

Beşiktaş’ın gündemindeki diğer savunma oyuncusu Mattia Calara, 1994 yılında İtalya’da doğdu. Futbola Atalanta’nın altyapısında başlayan Caldara, sırasıyla Trapani ve Cesena’ya kiralandı. Mattia Caldara, bu takımlarda gösterdiği performansla 2017 yılında 19 milyon Euro karşılığında Juventus’a transfer oldu ve tekrar Atalanta’ya kiralandı. Mattia Caldara, 2018 yazında 36,4 milyon Euro karşılığında Milan’a transfer oldu. Mattia Caldara, 2020-21 sezonunu Atalanta’da kiralık olarak geçirdi.