Galatasaray’da Marcao Krizi

Galatasaray’da Marcao Krizi

7 Temmuz 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Burak Elmas’ın başkan seçilmesinden sonra teknik direktör Fatih Terim ile yeniden anlaşan ve 67 yaşındaki tecrübeli teknik direktör ile yeni sezon hazırlıklarına başlayan Galatasaray’da transfer dönemi bir hayli hareketli geçiyor. Sarı kırmızılı ekipte dış transferde olduğu gibi iç transferde de gündem yoğun. Birçok oyuncuyla sözleşme yenileyecek olan Galatasaray, Brezilyalı savunma oyuncusu Marcao’nun sözleşmesini yenileme konusunda büyük bir pürüzle karşı karşıya.

Menajer Krizi

Galatasaray, Brezilyalı savunma oyuncusu Marcao’nun sözleşmesini 2 yıl uzattığında camia rahatlamıştı. Ancak bu konunun tam anlamıyla kapanmadığı anlaşıldı. Brezilyalı oyuncunun menajeri, 2022-23 sezonundan itibaren 1 milyon 300 bin Euro kazanacak oyuncunun 2021-22 sezonunda 900 bin Euro kazanacak olmasına itiraz etti ve oyuncusunun maaşına zam istedi.

Galatasaray yönetimi bu talebi kabul etmeyince Marcao’nun menajeri, oyuncusuna Rusya’nın Zenit takımından gelen 11 milyon euroluk teklifin kabul edilmesini istedi. Galatasaray yönetimi, Marcao’nun menajeriyle yaptığı görüşmede Zenit’in teklifinin yetersiz olduğunu, oyuncu için geçen yıl Roma’dan gelen 13 milyon euroluk teklifin reddedildiğini ve Marcao için en az 15 milyon Euro talep ettiğini belirtti.

Bu görüşmeden sonra Galatasaray, Marcao ve Zenit üçgeninde bir görüşme süreci başladı. Galatasaray, Zenit’ten gelecek yeni teklifi beklerken Marcao’nun menajeri, oyuncusunun maaşına zam yapılması için Galatasaray yönetimine baskı yapıyor.

Galatasaray, 15 milyon euronun üstünde bir teklif alması halinde Marcao’nun takımdan ayrılmasına izin verecek. Ancak bu teklifin gelmemesi durumunda Marcao takımda kalacak.

Brezilyalı oyuncu Marcao, Galatasaray’dan 2021-22 sezonunda 900 bin Euro, 2022-23 sezonunda 1 milyon 300 bin Euro, 2023-24 sezonunda ise 1 milyon 400 bin Euro kazanacak. Brezilyalı oyuncunun menajeri, oyuncusunun 2021-22 sezonundaki ücretine de zam yapılmasını istiyor.

Tomas Ribeiro

Galatasaray yönetimi, Marcao’nun Rusya’ya gitme ihtimali üzerine Portekiz’in Belenenses takımında forma giyen Tomas Ribeiro ile ilgileniyor. Tomas Ribeiro’nun Vitoria Guimares ile anlaştığı ve Galatasaray’dan gelen tekliften sonra kafasının karıştığı iddia edildi.

Tomas Ribeiro, Belenenses ile aynı seviyede olan Guimares’te forma giymek yerine yurtdışında forma giymeye sıcak bakıyor. Galatasaray’ın Şampiyonlar Ligi’nde oynama ihtimali, oyuncunun Galatasaray’a gelmek istemesinin bir diğer sebebi olarak yorumlanıyor.