4 BÜYÜKLER’DE TRANSFER ATAKLARI YOĞUNLAŞTI

4 BÜYÜKLER’DE TRANSFER ATAKLARI YOĞUNLAŞTI

6 Temmuz 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Transfer sezonu yoğun bir şekilde devam ederken özellikle 4 büyüklerde yer alan Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonspor takımlarında yaz transfer dönemi yoğun geçmeye başladı.

Bu dört takım transfer atakları için birbirleri ile yarışıyor hatta birbirlerinin tekliflerini geçmek için kıyasıya bir mücadele yürütüyorlar. Artık kozlar yeşil sahada değil imza masalarında paylaşılıyor.

Yaz transfer dönemi yoğun bir şekilde devam ederken herkes hem oyuncuların takımları ile görüşmelere başladı hem de menajerleri ile. Aynı zamanda bu dört büyük takımda EURO 2020’nin bitmesini dört gözle bekliyorlar. Bazı oyuncular için EURO 2020’nin bitmesini beklemek zorunda olan dört büyük takım transfer sürecinde yarışmaya devam ediyorlar.

GALATASARAY VE FENERBAHÇE KARŞI KARŞIYA

Sarı kırmızılı Galatasaray takımı geçen sezon averaj farkı ile şampiyonluğu kaçırdığı için bu sezon çok daha hırslı ve Süper Lig’e daha da asılan bir transfer dönemi geçiriyor. Başkan Burak Elmas’tan sonra Fatih Terim ile iyi bir uyum yakalayan ve teknik direktörü ile beraber iyi bir enerjiye sahip olan bir Galatasaray görüyoruz.

Galatasaray yerli transferde neredeyse tüm adımlarını attı ve yabancı transferlerde Fenerbahçe ile kıyasıya mücadele ediyor. Uzak Doğu bölgesinden gözüne kestirdiği Andriy Yarmolenko için hem sarı kırmızılı Galatasaray hem de Fenerbahçe kapışıyor.

Galatasaray oyuncu için 2,5 milyon teklif ederken Fenerbahçe bu ücreti öğrenip oyuncunun menajerine 3 milyon tekli etti. Aradaki farktan dolayı oyuncu Andriy Yarmolenko’nun Fenerbahçe’ye daha yakın olduğu iddialar arasında yer alıyor.

BEŞİKTAŞ’IN OYUNCU SORUNLARI

Siyah beyazlı şampiyon Beşiktaş’ta hala belirsiz oyuncular var. Oyuncu konusunda neredeyse sezonun başlamasına çok yakın olan şu günlerde hala net adımlar atamayan Beşiktaş biraz geç kaldı.

Başarılı oyuncusu Rachid Ghezzal için hala kesin bir şey söyleyemeyn Beşiktaş olur da oyuncusu İngiltere Lig’ine giderse kendisine alternatif golcü bulmanın yollarını aramaya başladı bile.

TRABZONSPOR’DA BİTMEYEN SLÖRTH DAVASI

Bordo mavili Trabzonspor’da Slörth konusu hala netleşmeyen durumlardan birisi. Abdullah Avcı ve ekibi yerli oyuncular ile ilgili adımlarını atmış olsalar da yabancı oyuncular konusunda hala net şeyler sağlanmış değil.