Kadın Futbol Takımı Kuran Kulüplere Bir Yenisi Eklendi

Kadın Futbol Takımı Kuran Kulüplere Bir Yenisi Eklendi

7 Ekim 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Kadın futbolu her geçen gün daha da popüler hale geliyor. Son olarak, Galatasaray; kadın futbol takımı kurmuştu. Sarı kırmızılı takımın böylesine bir girişime imza atması büyük takdir toplamıştı.

Galatasaray’ın ardından farklı bir kulüp daha kadın futbol takımı kurmaya hazırlanıyor.

Trabzonspor Kadın Futbol Takımı Kurulacak

Trabzon’da yaşayan insanlar tabiri caizse futbolla yatıp futbolla kalkıyorlar. Erkek nüfusunun önemli bir kısmı futbol sayesinde günlük dertlerinden uzaklaşmış oluyor. Ancak, şehirdeki kadınlar da erkekler kadar futbolu seviyor diyebiliriz.

Bu konuyu güzel bir örnekle açıklamak mümkün! Süper Lig’de 2011 – 2012 sezonunda dört büyük takım çıkan olaylardan dolayı seyircisiz oynama cezası almıştı. Ancak, yapılan düzenleme gereği maçları hem kadın hem de 12 yaşından küçük çocuk seyircilerin izlemesine karar verilmişti. O dönem Trabzonspor maçlarına giden çok sayıda kadın seyirci vardı. Yalnızca bu olay bile şehirde futbolun ne kadar sevildiğini gösteriyor.

Trabzonspor’un amatör branşlardan sorumlu yöneticisi olarak görev yapan Yusuf Hayırlıoğlu; kadın futbol takımı kurmak adına yaptıkları hazırlıklarda sona geldiklerini ifade etti. Bu noktada, TFF’nin koymuş olduğu kurallara uygun olarak faaliyet gösterdiklerini sözlerine ekledi.

Trabzonspor’un gençlik gelişim teknik sorumlusu Hamit Cihan; geçtiğimiz yıllarda var olan kadın futbol takımının teknik direktörü olarak görev yapmıştı. Yusuf Hayırlıoğlu; Hamit Cihan ile yapmış oldukları görüşmelerden olumlu sonuç aldıklarını sözlerine ekledi. Bir başka deyişle, kurulması düşünülen yeni futbol takımının teknik direktörü Hamit Cihan olacak.

Trabzonspor kadın futbol takımı ile ilgili olarak yapılan çalışmalar tamamlanmak üzere! Bilhassa idari ve teknik yapılanmanın en kısa sürede bitirilmesi hedefleniyor. Sonuç olarak, Trabzonspor’un marka değerine ve kalitesine yakışır bir takımın kurulması isteniyor. Yasal iddaa sitelerinde yerini alarak, güvenilir bir ortamda iddaa oynamanın ayrıcalığını hemen yaşamaya başla.

Türkiye’de Kadınlar Futbol Ligi Var Mı?

Ülkemizde profesyonel olarak futbol oynayan çok sayıda kadın futbolcu bulunuyor. 1993 -1994 sezonundan bu yana kadınlar futbol ligi oynanıyor.

2003 – 2006 yılları arasında ara verilen lig; 2006 – 2007 sezonuyla beraber yeniden oynanmaya başlandı. 2020 – 2021 sezonunda Beşiktaş şampiyon oldu.