FIRAT AYDINUS PERFORMANSTAN GERİ DÖNÜYOR

Posted by

Spor Toto Süper Lig’in bu sezonunda hakemler veda eden Fırat Aydınus performans becerisinden dolayı her ne kadar yaşa takılsa da gelecek sezon tekrardan hakemlik görevine geri dönecek. Sezonun son maçında Beşiktaş’ı Göztepe karşılaşmasını yöneten tecrübeli Hakan Fırat Aydınus 47 yaşını doldurduğu için son maçına Göztepe Beşiktaş maçına çıkmıştı. Fakat performansından dolayı TFF alınan yeni kararıyla performans yükseği olan 47 yaşını geçmiş hakemlere bir yılda uzatma vereceğini açıkladı.

FIRAT AYDINUS ÇALIŞMALARA BAŞLADI

Tecrübeli ve başarılı hakem Fırat Aydınus hemen fiziksel çalışmalarına başladı. Süper Toto Süper Lig’in özellikle ikinci yarısında önemli maçlara verilen Fırat Aydınus son maçını her ne kadar ziraat Türkiye kupası final maçında çıkmak istemiş olsa da ziraat Türkiye kupası final maçında TFF Ali palabıyık verdi. Fırat Aydınus son maçını İzmir’de Göztepe Beşiktaş karşılaşmasında yönetti. Son düdüğünü Göztepe Beşiktaş maçında çalan Fırat Aydınus mayıs ayında hakemliği bırakmak zorunda kalmıştı. Fakat geçtiğimiz günlerde TFF’nin yaptığı toplantının ardından alınan yeni bir kararla performansı yüksek olan ve 47 yaşını geçmiş olan hakemlere bir yılda uzatma kararı verildi.

Tecrübeli ve bir o kadar da iyi bir hakem olan Fırat Aydınus önümüzdeki sezon, 2021 ve 2022 sezonunda da süper Lig’de düğünü çalacak.90 dakikalar boyunca performansını sen gelecek ve maçlar yönetecek olan Fırat Aydınus tekrardan sağları dönünce için oldukça mutlu. Hızlı bir şekilde fiziksel antrenmanlara başlayacağını söyledim Fırat Aydınus bu alınan karardan dolayı oldukça mutlu. Ailesine danışarak bu kararla memnuniyetle evet diyen Fırat Aydınus önümüzdeki sezon son yılını tamamlayacak hem de yeni gelen hakemleri bir bakıma öğretici bir rol üstlenecek.

TFF ALDIĞI KARARLARLA MUTLU ETTİ

TFF geçtiğimiz Perşembe aldığı bu kararla 47 yaşını aşmış ve performansı oldukça yüksek olan hakemleri mutlu etti. Aynı zamanda kadın hakem nerede müjde veren TFF özellikle ikinci ve üçüncü ligde kadın hakemlerin de maç yönetmesinin yolunun açıldığını belirtti. TFF hakemler yönünde aldı bu yeni kararlarla aslında bir bakıma öncülük etti. Hem kadın hakemler hem de 47 yaşını geçmiş başarılı hakemle için alınan bu yeni kararlar tüm camia tarafından mutlu bir şekilde karşılandı.

Önümüzdeki sezon hem süper lig hem 1. Lig hem de 2. Lig’de hem daha fazla kadın hakem görebileceğiz hem de 47 yaşında aşmış ve hakemlik de gerçekten çok başarılı olan Fırat Aydınus tekrardan sahalarda görmek herkesi mutlu edecek.