Kaan Ayhan Türkiye’ye Geliyor

Kaan Ayhan Türkiye’ye Geliyor

15 Ekim 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Türk futbolseverlerin özellikle Milli Takım’da gösterdiği başarılı performansla takdir ettiği ve tanıdığı Kaan Ayhan, yakın zamanda Türkiye’ye transfer olacak gibi görünüyor. İtalya Serie A ligi takımlarından Sassuolo’nun formasını giyen milli oyuncuyu kadrosuna katmak için hem Beşiktaş hem de Galatasaray’ın kıyasıya bir mücadele verdiği biliniyor.

Bu sezon takımıyla çıktığı 3 maçta toplam 97 dakika süre alabilen Kaan’ın da takımdan ayrılmaya karar verdiği ve Türkiye’ye dönmeye sıcak baktığı basına yansıyan haberlerde yer alıyor.

Beşiktaş İstemiş Ancak Alamamıştı

Geçen sezonu dar bir kadroyla şampiyon olarak tamamladıktan sonra bu yaz transfer döneminin de şampiyonu olan Beşiktaş, kadrosuna yıldız isimleri katmayı başarmıştı. Bu sezondan itibaren geçerli olmaya başlayan yabancı kuralı nedeniyle yerli transferinde de Salih Uçan, Kenan Karaman gibi Türkiye Milli Takımı’nda forma giyen isimleri kadrosuna katan Beşiktaş’ta yaz transfer dönemi boyunca transfer için girişimde bulunulup başarısız olunan tek ismin Kaan Ayhan olduğu Beşiktaş başkanı Ahmet Nur Çebi tarafından da dile getirilmişti.

Başarılı stoperin transferiyle ilgili olarak belirli aşamaları kaydetse de transferi başarılı bir şekilde sonuçlandıramayan Beşiktaş yönetimi, yine de hedefinden vazgeçmiş değil. TRT Spor’a konuk olduğu programda Kaan Ayhan için Sassuolo’nun kapısını bıkmadan usanmadan çalacaklarını ifade eden ve oyuncunun da Beşiktaş’ı istediğini ifade eden Ahmet Nur Çebi’nin bu ısrarı anlamsız değil.

Savunmanın merkezinde, sağ bekte ve ön liberoda oynayabilen Kaan Ayhan’ın Almanya’da forma giydiği takımlarda birer kez sol bek olarak forma giydiği maçlar da olmuştu.

Yabancı kuralı nedeniyle kadrosunu güçlü yerli isimlerle güçlendirmek isteyen ve defans bölgesinde ağırlıklı olarak yabancı oyuncuları bulunan Beşiktaş’ın Kaan Ayhan’ı transfer etmesi durumunda savunmasını yerli bir isimle güçlendiriyor olması Siyah Beyazlıların elini oldukça rahatlatabilir.

Yaz transfer döneminde Alex Teixeira’nın transferinde Josef De Souza’nın, Michy Batshuayi transferinde Kevin N’Koudou’nun ve en son Miralem Pjanic transferinde eski oyuncusu Dusko Tosic’in olumlu ilişkilerinden faydalanan Beşiktaş’ın olası Kaan Ayhan transferinde de kullanabileceği bir oyuncusu var.

Bilindiği üzere Beşiktaş’ın bu sezon kadrosuna kattığı Kenan Karaman ile Kaan Ayhan arasında oldukça iyi bir arkadaşlık var.

Galatasaray da Kaan’ı İstiyor

Beşiktaş’ın birinci ağızdan açıkladığı ilgiyle birlikte bir diğer büyük kulüp olan Galatasaray’ın da Kaan Ayhan’ı istediği biliniyor. Bu yaz transfer döneminde birçok oyuncunun transferinde Beşiktaş ile yarışa giren Galatasaray bu yarışta pek başarılı sayılmaz.

Beşiktaş’ın geçtiğimiz sezon şampiyonluğunda önemli rol oynayan Valentin Rosier, Rachid Ghezzal gibi oyuncularını kadrosuna katmak isteyen ancak başarısız olan Galatasaray, geçtiğimiz sezon takımda iyi performans gösteren Gedson Fernandes için de Beşiktaş ile yarışa girmiş ancak oyuncu Türkiye’ye dönmek istememişti.

Savunmasında Marcao’nun durumu belirsiz olan ve tıpkı Beşiktaş gibi savunma hattını büyük ölçüde yabancı oyunculardan oluşturan Galatasaray da Kaan Ayhan’ı kadrosuna katarak hem yerli oyuncu açısından avantajını arttırmayı hem de savunmasını güçlendirmeyi hedefliyor.

Kaan Ayhan’ı hangi formayı giyerken göreceğiz bunu zaman gösterecek ancak bu transferde de yine çok çetrefilli bir yarış iki takımı bekliyor.