Cyle Larin Kartal’ın Teklifini Kabul Etmedi

Cyle Larin Kartal’ın Teklifini Kabul Etmedi

15 Ekim 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Son dakika transfer haberi Kara Kartal’dan geldi. Süper Lig 2020 – 2021 sezonunda şampiyon olan Beşiktaş, kupayı kaldırmasında pay sahibi olan Cyle Larin ile olan sözleşmesini uzatmak istiyor. 26 yaşındaki genç yeteneğin Siyah Beyazlı yönetim ile olan sözleşmesi bu sezon sona erecek.

Teknik direktör Sergen Yalçın’ın da onay verdiği transfer için Kanadalı sporcu ile ilk görüşme tamamlandı. Ancak Cyle Larin, Kara Kartal’a olumsuz cevap verdi. İşte Beşiktaş’ın transfer gündemine dair merak edilenler…

Siyah Beyazlı yönetim, geçen sene şampiyonluğu elde etmesinde pay sahibi olan Cyle Larin’in mukavelesini uzatmak için girişimlerde bulundu.

26 yaşındaki yetenekli sporcu, Beşiktaş’ın yaptığı ilk teklifi kabul etmedi. Bunun sonucunda kararlı olan Kara Kartal, yeni bir teklif sundu. Ancak Kanadalı sporcu, bu teklifi de olumsuz karşıladı.

Larin Ücreti Az Buldu

Kara Kartal, 2021 – 2022 sezonunda 1,6 milyon Euro maaş alan Cyle Larin’e önümüzdeki 3 sezon için yıllık 1 milyon 750 bin Euro ücret teklifinde bulundu. Siyah Beyazlı yönetim, takım içindeki maaş dengelerini düşünerek rakamı belirledi. Ancak 26 yaşındaki başarılı sporcu, bu tutarı az buldu ve teklifi geri çevirdi.

1,88 metre uzunluğundaki Cyle Larin, 17 Nisan 1995 tarihinde Kanada’nın Ontario kentinde dünyaya geldi. Sol kanat oyuncusu aynı zamanda santrafor ve sağ kanat olarak da son derece başarılı. Sağ ayağını hakim olarak kullanan 26 yaşındaki sporcu, daha önce UConn Huskies (Amerika takımı), Sigma Footbal Club (Kanada takımı), Orlando City SC (Amerika takımı) ve Zulte Waregem’de (Alman takımı) forma giydi.

Beşiktaş’a 3,20 milyon Euro transfer bedeli ile gelen başarılı oyuncu, profesyonel futbol kariyerine Sigma Academy kadrosunda başladı.

Ahmet Nur Çebi Rest Çekti

Beşiktaş Kulüp Başkanı Ahmet Nur Çebi, Cyle Larin’in yapılan teklifleri geri çevirmesine çok kızdı. Resti çeken Başkan Çebi, Kanadalı sporcuya bir daha teklif yapmama kararı aldı.

Siyah Beyazlı taraftarlar, bu durum hakkında sosyal medya üzerinden paylaşımlarda bulundu,  bazıları üzülürken bazıları kulüp başkanını haklı buldu.