Ivan Rakitic İçin Galatasaray’a Rakip Takım Çıktı

Ivan Rakitic İçin Galatasaray’a Rakip Takım Çıktı

26 Ağustos 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Süper Lig’de yeni sezon hazırlıklarının devam ettiği dönemde, transfer çalışmalarında da hızlılık yaşanmaya devam ediyor. Bu dönemde kadrosunu güçlendirmek isteyen Galatasaray ekibinin transfer listesinde yer alan isimlerden biri ise Ivan Rakitic oldu.

Yeni sezon için hazırlıklarını yoğun bir çalışma programı ile sürdüren Galatasaray, kadro yapılandırma çalışmasına da devam ediyor. İddialı bir takım kurmayı hedefleyen sarı kırmızılı takımın transfer listesinde yer alan isimlerden biri ise Ivan Rakitic oldu.

Barcelona’dan ayrılmasına neredeyse kesin olarak bakılan yıldız oyuncu için, edinilen bilgilere göre bir takım daha sıraya girdi.

İspanyol kulübü olan Sevilla’nın da, Rakitic için harekete geçtiği öğrenilirken, takımın Hırvat sporcuya 2022’ye kadar sürecek sözleşme teklif edeceği belirtildi.

Galatasaray’ın yeni sezonda kadrosunda görmek istediği başarılı oyuncu Ivan Rakitic için devreye giren Sevilla, durumları biraz karmaşık hale geldi. Orta sahada top koşturan sporcu ile 2022 yılına kadar sürecek anlaşmaya imza atmak isteyen İspanyol kulüp, bu süreçte sarı kırmızılılar için de ciddi rekabet oluşturdu.

Eski Kulübüne Dönmek İstiyor

Öte yandan, eski takımına dönme niyetinde olan Rakitic’e, Endülüs ekibinin de yıllık olarak 3.7 milyon Euro önereceği belirtiliyor.

32 yaşında olan tecrübeli eski oyuncunun, yeni sezonda hangi takımda top koşturacağı ise şimdiden merak konusu haline geldi.

Güncel Yazılar