İsyan Bayrağı Çekildi Hakemlere Büyük Tepki

İsyan Bayrağı Çekildi Hakemlere Büyük Tepki

6 Ekim 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Türk futbolunun en büyük sorunlarından olan hakem kararları yeni sezona da damga vuruyor. Süper ligde henüz 8 hafta geride kalırken birçok maçta birçok kulüp verilen hatalı kararlar yüzünden MHK’ya isyan bayrağı çekti.

Son olarak 8.haftanın kapanışında  Rizespor ile Galatasaray maçınının hakemi Ali Palabıyık ve VAR Hakemi Albdülkadir Bitigen’in kararları büyük tartışmalara yol açtı.

Palabıyık ve Bitigen’e Büyük Tepki

Süper Ligin başlamasıyla birlikte şu ana kadar oynanan maçlarda hakem kararları büyük tepkilere yol açtı. Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor’un MHK’ya isyanından sonra ligin diğer kulüpleri de hakemlere büyük tepkiler gösterdi. Birçok kulüp, ligde 8 hafta geride kalırken hakem kararları ve VAR kararlarından yakınıyor.

8.haftanın kapanış mücadelesinde Rizespor ve Galatasaray arasında heyecanı ve adrenalini yüksek bir maç geride kalırken maçın hakemi Ali Palabıyık ve VAR hakemi Abdülkadir Bitigen’e birçok otoriteden sert eleştiriler geldi.

Henüz maçın başında Rizespor’un attığı ilk golün öncesinde Berkan’a yapılan müdahalede faul kararı vermeyen Palabıyık ve Bitigen hatalı kararları sebebiyle eleştirildi. Ardından Muslera’nın topa vurarak tepki göstermesi sonucunda Kırmızı kart görmemesi ve 8 dakika uzatma verdiği maçı 2 dakika daha fazla oynatması yüzünden Rizespor’un yanında birçok otorite tepki gösterdi.

Rizespor kornerinden sonra Diagne’nin yaptığı asistin öncesindeki pozisyonlara devam kararı veren Palabıyık, Rizespor cephesini çılgına çevirdi. Eski hakemlerden Ahmet Çakar ise maçın ardından Galatasaray’ın son golünden önce en az 3 faul olduğunu söyleyerek Ali Palabıyık’a devre arasına kadar maç verilmemesini sert bir şekilde dile getirdi.

Hugo’ya Kırmızı Josef’e Sarı Kart Çıktı

Konyaspor ile Trabzonspor karşılaşmasında Vitor Hugo’nun rakibine arkadan yaptığı sert müdahale sonucunda oyundan atılırken, Beşiktaş – Sivasspor maçında Josef’in yaptığı benzer müdahelede kart çıkmaması futbolseverleri çılgına çevirdi.

Vitor Hugo’nun Skubic’e yaptığı müdahelede direkt kırmızı kart çıkarken Josef’in Sivassporlu Felix’e yaptığı benzer müdahelede Sarı kart çıktı. Tartışmaların olduğu diğer maç ise Göztepe- Giresunspor karşılaşmasıydı. Zeki Yavru’nun Halil’e yaptığı sert müdahelede kart çıkmamasını eleştiren Göztepe kulübü, maçtan sonra haVARhaYOK paylaşımında bulundu.

Yıllardır süren bu sorun daha 8.haftadan alev aldı. Türk hakemlerinin standart kararlarının olmayışı, birçok kulüp ve taraftarların isyan etmesine sebep oluyor.