İSTENMEYEN ADAM ‘LENS’

)

Beşiktaş’ta kadro dışı kalan oyuncuların durumu belli oluyor. Beşiktaş’a büyük umutlarla gelen Isımat-Mirin ve Jeremain Lens beklentilerin çok altında kalarak kadro dışı bırakılmıştı. Özellikle Lens etkisiz oyununu ile taraftarın tepkisini çekmişti.

JEREMAIN LENS

Ülkesinin Az Alkmaar takımında profesyonel futboluna başlayan Jeremain Lens daha sonra Hollanda’nın köklü kulübü PSV Eindhoven takımına transfer olmuştu. Sırasıyla Dynamo Kiev ve Sunderland takımlarında top koşturan Hollandalı futbolcu daha sonra ülkemizde Fenerbahçe ile kariyerine devam etti.

Fenerbahçe’de kiralık oynadıktan sonra Sunderland’e dönen futbolcunun İngiltere temposuna ayak uydurması mümkün değildi. Bu sebeple İngiliz kulübü Lens’i yine kiralık göndermeye karar verdi.

Bu kez İstanbul’un bir başka kulübünün yolunu tutan futbolcu büyük umutlarla Beşiktaş’ın yolunu tuttu. 2017-2018 yılında maça çıkan Surinam asıllı Hollandalı futbolcu attığı 4 gol ve yaptığı 5 asistle ‘piyango kazandı’.

Bu piyango Beşiktaş’tan aldığı yıllık ücretti. Beşiktaş futbolcunun bonservisini 4 milyon Euro bedelle Sunderland’den aldı. Bonservisinin alındığı günden bu yana 70 maça çıkan hücum oyuncusu 8 gol atarken 3 yılda yaklaşık 6.5 m Euro’yu cebine koydu.

Oynamasa da garanti ücretini almaya devam eden ve maaşında indirim yapmayan futbolcu sezon başı Sergen Yalçın tarafından kadro dışı bırakılmıştı.

Ara transfer döneminin gelmesiyle birlikte 33 yaşındaki futbolcuyu elden çıkarmak isteyen siyah beyazlı yönetim alacaklarına karşılık oyuncunun bonservisini vermek istiyor. 1.5 senelik daha sözleşmesi olan oyuncu Beşiktaş’tan yıllık 2m Euro maaş alıyor.

AL AIN

Birleşik Arap Emirlikleri takımı Al Ain oyuncuyu transfer etmek için Beşiktaş’ın kapısını çaldı. Sezon başında da oyuncuyu kadrosuna katmak isteyen Arap kulübü Beşiktaş’ın bonservis istemesi sebebiyle transferden vazgeçmişti.

Bu kez daha kararlı olan BAE ekibinin yanı sıra oyuncuyu transfer etmek isteyen kulüpler arasında Katar Ligi takımları da bulunuyor. Beşiktaş yönetimi Lens ile konuşarak gitmesine kolaylık sağlayacaklarını belirterek oyuncudan gelen teklifleri değerlendirmesini istedi.

YORUM

Fikret Orman döneminde transfer edilen futbolcu kulüpler için örnek olması gereken bir transfer. Her transfer döneminde oyuncunun ismine yapılan yatırım performans olarak kulübe dönmeyebiliyor. Scout raporları, oyuncu gözlemleri ve ince eleyip sık dokunan profillerin yerini taraftar transferleri aldığı sürece oyuncuları daha çok kadro dışı bırakırız.