MESUT ÖZİL’İN 10 NUMARA KARİYER YOLCULUĞU

MESUT ÖZİL’İN 10 NUMARA KARİYER YOLCULUĞU

10 Ocak 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Mesut Özil son günlerde çok fazla hakkında arama yapılan ve tüm hayatı, kariyeri, şu an ne paylaştığı herkes tarafından oldukça merak ediliyor. Fenerbahçe’nin zor hayal, inanması güç bir rüya ve imkansız gözüyle baktığı transferi gündemde bomba etkisi yarattı. Mesut Özil transfer ihtimali ilk çıktığından beri özellikle Fenerbahçeli taraftarlar başka olmak üzere tüm spor seveleri heyecanlandırdı.

Fenerbahçe yıldız oyuncu ile nasıl bir oyun performansı gösterecek neler değişecek rakipler korkmalı mı ya da Mesut Özil Fenerbahçe‘nin son haftalarda düzeldiği durumu hiç mi düzeltmeyecek hepsi tüm taraftaların kafasında oluşan soru işaretlerinden sadece bazıları. Taraflardan henüz resmi bir açıklama gelmedi fakat başarılı oyuncu Mesut Özil’in sosyal medya hesabından üst üste İstanbul paylaşımı yapması iddiaları iyice güçlendiriyor.

Alınan duyumlara göre sarı lacivertliler ile 3,5 yıllık bir sözleşme imzalandı ve bu sezon sonuna kadar memleketi Zonguldak plakası olan 67 numara ile sahaya çıkacağı sonraki sezonda istediği 10 numara ile takımını temsil edecek. Resmi açıklamaları biz de sizler gibi heyecanla ve büyük bir merakla bekliyoruz. Sonuç ne olacak acaba?

ÖZİL KARİYER BASAMAKLARINI ÇOK HIZLI ÇIKTI

Alman asıllı Mesut Özil kariyerine doğduğu yerin Gelsenkirchen’de amatör takımlar ile futbol kariyerine başladı. Bu takımlar sayesinde Alman futbolunu, tarzını ve tabii ki de Alman disiplini öğrendi. 2005 yılında Schalke takımına transfer oldu ve başarı basamaklarını hızla tırmanmaya başladı.

Bu takımda takımın yıldız oyuncusunun 5 maç ceza alması sayesinde Mesut Özil kendisini hem takımına hem de Alman ligine gösterebildi. Müthiş asistler ve hücum yeteneği ile birden yıldızı parladı. 2008 yılında ise başka bir Alman takımı olan Werder Bremen’e 15 Milyon Euro ile transfer oldu.

Bu takım ile toplam 71 maça çıktı. Bu 71 maçta 13 gol attı ve 32 asist yaptı. Mesut Özil bu muazzam başarısı ile Alman liginin dikkatini çekti ve transferinden 2 yıl sonra olacak olan Dünya Kupası’nda. Almanya’yı temsil etmek üzere milli takıma girdi. Bu dönemde Türkiye neden kendilerini seçmedi diye Mesut Özil’e eleştiri üstüne eleştiri sundu fakat kupa boyunca gösterdiği başarılı performans ile tüm dünya ile beraber ülkemizden de övgüleri aldı.

Dünya Kupası süresince Almanya’nın her maçında ilk 11’de yer aldı ve takımını sahada çok başarılı bir şekilde temsil etti. 2005 yılında ilk transferi ile hızla tırmandığı başarı merdivenlerini Dünya Kupası’ndan sonra tırmanmak yerine uçacaktı. 2010 Dünya Kupası performansından sonra Real Madrid Mesut Özil’e teklif sundu ve Özil 3 sezon boyunca Real Madrid’de forma giydi.

ALMANYA’DAN LA LİGA’YA

Mesut Özil Almanya2da kariyerini devam ettirirken kendini bir anda La Liga serüveninde buldu. Real Madrid’e dahil olduğu ilk sezon La Liga şampiyonu olan takımı kaptan Ronaldo ile beraber göğüsleyen kişi şüphesiz ki Mesut Özil’di. Real Madrid’den sonra kariyeri İngiltere’ye Arsenal takımına geçti ve orada da başarılarına başarı ekledi.