Yerli Avcı’sı

Korona virüs pandemisi sebebiyle ertelenen yeni yabancı kuralı 2021 – 2022 sezonunda yürürlüğe girecek. Trabzonspor ise ara transfer döneminde yerli futbolculara öncelik veriyor. 2020 – 2021 sezonu ara transfer döneminde ilk bombayı patlata Trabzonpor, Gençlerbirliği’nden başarılı futbolcuyu transfer etti.

Ankara ekibinin alt yapısında yetişen 22 yaşındaki yıldız adayı futbolcu artık Trabzonspor’da. Genç orta saha oyuncusu Berat Özdemir ara transfer döneminin ilk saatlerinde KAP’a bildirildi ve Trabzonspor’un kadrosuna katıldı. Yerli yıldız adayı futbolcuyu kadrosuna katan bordo mavili ekip Gençlerbirliği’ne 2,5 milyon Euro (güncel kur ile yaklaşık 29 milyon Türk Lirası) bonservis bedeli ödedi.

Trabzonspor Güçlü ve Yerli

4,5 yıllığına bordo mavili ekip ile anlaşma imzalayan Berat Özdemir 2020 – 2021 sezonunun kalan yarısı için Trabzonspor’dan 2,5 milyon Türk Lirası ücret alacak. 2021 – 2022 sezonundan itibaren ise genç futbolcu yıllık 5 milyon Türk Lirası net ücret alacak. Berat Özdemir diğer sezonlarda da bonuslar hariç 5 milyon Türk Lirası garanti ücret almaya devam edecek.

Gelecek sezondan itibaren uygulanacak yeni yabancı futbolcu kuralına şimdiden ayak uydurmak isteyen bordo mavili ekipte hedef yerli futbolcularda. Abdullah Avcı kendi futbol anlayışını takıma kabul ettirmeyi hedeflerken bu sisteme uymakta sorun yaşamayacak yerli futbolcuların avında.

Trabzonspor’un yerli oyuncularından oluşan kemik kadrosu ise kalede takımın aynı zamanda da kaptanı olan Uğurcan Çakır liderliği ile başlıyor.

Kemik Kadro Hazır

Son olarak kadrosuna 22 yaşındaki genç yetenek Berat Özdemir’i katan Trabzonspor yerli oyunculardan oluşan bir kemik kadro kurmanın peşinde. Genç milli yıldız Berat Özdemir’in de bordo mavili ekibe katılması ile rahat bir nefes alan teknik direktör Abdullah Avcı, yerli oyunculardan oluşan kemik kadrosunu yavaş yavaş kuruyor.

Trabzonspor’un yerli oyuncularından oluşan kemik kadrosu ise kalede takımın aynı zamanda da kaptanı olan Uğurcan Çakır liderliği ile başlıyor.

Abdullah Avcı’nın takıma gelmesi ile birlikte kendini sağ bekte bulan Serkan Asan burada sergilediği başarılı performans ile ilk 11’in vazgeçilmez bir parçası oldu. Ön libero da ise yeni transfer Berat Özdemir yer alacak. 10 numara pozisyonunda ise takımın yıldız ismi Abdulkadir Ömür yer alırken merkez orta sahada ise Abdulkadir Parmak yer alacak.