MESUT SAKATLANDI İRFAN CAN GİRDİ

MESUT SAKATLANDI İRFAN CAN GİRDİ

7 Mart 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Süper lig kapsamında yapılan 28 hafta mücadelesinde önünde konuk etmiş olduğu Anadolu ekibi fraport Antalya spor ile 1-1 berabere kalarak puanları paylaşan ve şampiyonluk yolunda önemli bir yara alan sarı-lacivertli ekip Fenerbahçe’de kış transfer periyodunda büyük bir sansasyon ile kadroya dahil olmuş olan yıldız isim Mesut Özil şanssız bir sakatlık yaşadı ve sedyele oyun kenarına alındı.

Yıldız oyuncunun yaşadığı sakatlığın ardından ara transfer döneminde arı-lacivertli ekibin kadrosuna dahil olmuş olan bir başka önemli isim İrfan Can Kahveci oyuncunun yerine oyuna dahil olarak sarı-lacivertli forma altında ilk mücadelesine çıktı. Sarı lacivertli ekip Fenerbahçe taraftarı tarafından göstereceği performans merak konusu uyandıran yetenekli oyuncu 25 dakika gibi kısa bir süre oynama şansı buldu.

TİSERRAND SABIRLARI TAŞIRDI

Sarı-lacivertli ekip Fenerbahçe’nin içerisinde bulunduğumuz sezonun başında Almanya’nın Bundesliga ekibi Wolfsburg takımında kadrosuna dahil etmiş oldu Marcel Tiserrand’ın  yapmış oldu hata nedeniyle mücadelenin 12 dakikasında 1-0 geriye düştü.  Oyuncunun yapmış olduğu bu basit hata sebebiyle sarı-lacivertli taraftarlar şaşkına dönerken ilk yarı Antalyaspor’un 0-1’lik üstünlüğü ile sona erdi.

İRFAN CAN’IN PERFORMANSI

Sarı-lacivertli ekibin kış transfer periyodunda kadrosuna dahil etmiş olduğu ve futbol dünyasında Yankı uyandıran Mesut Özil,  fraport TAV Antalya spor karşılaşmasının 67 dakikasında ciddi bir sakatlık yaşadı ve oyundan sedye ile ayrılırken oyuncunun yerine bir diğer yeni transfer olan İrfan Can Kahveci oyuna dahil oldu.

Mücadelenin 67 dakikasında sakatlık geçiren yıldız oyuncu Mesut Özil’in yerine oyuna dahil olan yetenekli futbolcu İrfan Can Kahveci karşılaşmada 25 dakika sahada kalırken toplamda 23 kez meşin yuvarlak ile buluştu.  Sadece Topla oynama değil topsuz alanda da büyük bir Efor sarf ederek tehlikeli koşullar yapan genç oyuncu ortalama Bir performans ortaya koydu. 

25 dakika süre aldığı karşılaşmada toplamda 16 pas yapmış olan yetenekli oyuncu %81.3 pas isabeti istatistiği ile karşılaşmayı tamamladı.  Antalyaspor sahasında yapmış olduğu pasların %80’inde başarıyı yakalayan genç oyuncu rakipleri ile girmiş oldu 4 adet ikili mücadelenin hiçbirini kazanamadı.  Yetenekli futbolcu açmış oldu ortada ilk asistini Çok yaklaştı ancak Mame Thiam  topu ağlara gönderemedi. Rakip Kaleye Bir de şut çeken İrfan Can Kahveci çerçeveyi bulamadı.