Mesut Özil Sakatlandı

Mesut Özil Sakatlandı

6 Mart 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Spor Toto Süper Lig’in 28. Haftasında 4 Mart Perşembe günü kendi sahasında Fraport TAV Antalyaspor’u konuk etti. İki takım arasındaki mücadele karşılıklı atılan gollerle 1 – 1 berabere sona erdi. Konuk takım Fraport TAV Antalyaspor, dakika 12’de Fredy’nin attığı golle maçta 1 – 0 öne geçerken; Fenerbahçe ise dakika 83’te Enner Valencia’nın attığı golle 1 – 1’lik eşitliği yakaladı.

Mücadelenin ardından iki takımda 1’er puan aldı. Böylelikle konuk ekip Fraport TAV Antalyaspor ligde 35 puan ile 10. sırada; Fenerbahçe ise 55 puan ile 3. sırada kaldı. Öte yandan sarı lacivertli takıma yıldız futbolcu Mesut Özil’den kötü haber geldi. Fraport TAV Antalyaspor ile oynanan maçın ikinci yarısında rakibi Fredy’nin müdahalesi ile sakatlanan ve 67. dakikada yerini ara transfer döneminde takıma katılan ve ilk maçına çıkan İrfan Can Kahveci’ye bıraktı.

Buna ek olarak yıldız futbolcu Mesut Özil, yaşadığı sakatlığın üstesinden gelebilmek için tedaviye başlanıldığını ve en kısa zamanda takım ile birlikte tekrardan sahaya çıkabilmek için elinden geleni yapacağını sözlerine ekledi.

Sarı Lacivertli Kulüpten Açıklama

Fenerbahçe’nin Süper Lig’de Fraport TAV Antalyaspor ile oynayadığı maçta sakatlanarak oyundan çıkan yıldız futbolcu Mesit Özil’in sakatlığının durumu belli oldu. Kulüpten yapılan açıklamaya göre, Fraport TAV Antalyaspor maçında aldığı darbe neticesinde bileği burkulan Mesut Özil’in Acıbadem Hastanesi’nde Altunizade Hastanesi’nde çekilen MR’ında, ayak bileğinin iç ve dış yan bağlarında kısmi yırtıklar ile yine ayak bileğinin iç ve dış malleol kemiklerinde yoğun ödem oluştuğu belirtildi.

Öte yandan yıldız futbolcu Mesut Özil’in tedavi sürecinden dolayı 4 ile 6 hafta arasında sahalardan uzak kalacağı ifade edildi.

Mesut Özil’den Sosyal Medya Paylaşımı

Sarı lacivertli takımın, hafta içinde sahasında oynadığı Fraport TAV Antalyaspor maçında rakibinden aldığı darbe sonucunda sakatlanarak oyundan çıkan Mesut Özil’den sosyal medya paylaşımı geldi. Yıldız futbolcu sosyal medya hesabından yapıtğı paylaşımda, ayağındaki iç ve dış yan bağlardan meydana gelen kısmi yırtıklar sebebiyle takımının oynayacağı maçlarda yanında olamayacağını ve bunun için üzgün olduğunu belirtti.

Buna ek olarak yıldız futbolcu Mesut Özil, yaşadığı sakatlığın üstesinden gelebilmek için tedaviye başlanıldığını ve en kısa zamanda takım ile birlikte tekrardan sahaya çıkabilmek için elinden geleni yapacağını sözlerine ekledi.