Hangi Futbolcular Milli Takımlarında Forma Giyecekler

Hangi Futbolcular Milli Takımlarında Forma Giyecekler

6 Ekim 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Süper Lig’de sekizinci hafta; 1-3 Ekim 2021 tarihleri arasında oynanan maçlarla sona erdi. Önümüzdeki hafta maç yok! Türkiye A Milli Futbol Takımı başta olmak üzere tüm ülkeler aday kadrolarını açıkladılar. 15 Ekim 2021 tarihine kadar yalnızca milli maçlar oynanacak.

Dört büyüklerden hangi oyuncuların milli takımlarında forma giyeceği merakla bekleniyor. Milli aralar; özellikle büyük takımlar adına büyük risk teşkil ediyor. Bu dönemde yaşanan sakatlıklardan dolayı birçok takımın milli aradan problemli bir şekilde döndüğünü ifade edebiliriz.

Dört Büyüklerin Hangi Futbolcuları Milli Takımlara Davet Edildi?

Beşiktaş; sakatlıklardan dolayı kadro kurmakta zorlanıyor. Siyah beyazlı takımın hali hazırdaki birçok oyuncusu sakat! Bu yüzden, milli aranın kendileri için önemli olduğunu söyleyebiliriz. Beşiktaş; yine de 8 futbolcusunu milli takımlara uğurladı.

2001 doğumlu genç sol bek Rıdvan Yılmaz; A milli takım kadrosunda yer alacak. A milli takıma çağrılan bir diğer isim Kenan Karaman ise sakatlığından dolayı kadrodan çıkartıldı. Ayrıca, Ersin Destanoğlu ve Serdar Saatçi de U-21 milli takımının kadrosunda yer alacaklar. Bu isimlerin dışında Batshuayi, Larin, Atiba, Vida ve N’Sakala da milli takımlarının kadrosuna katılmak üzere ülkelerine gittiler.

Fenerbahçe; milli araya lider girdi. Sarı lacivertli takım; 10 futbolcusunu milli takımlara gönderdi. Altay Bayındır, Serdar Aziz ve Serdar Dursun; A milli takımın kadrosunda yer alacak isimler arasında bulunuyorlar. Muhammed Gümüşkaya; U-21 milli takımına çağrılırken Arda Güler ise U-17 milli takımının aday kadrosunda yer alıyor. Buna ek olarak, Szala, Kim Min Jae, Valencia, Novak ve Pelkas da ülkelerinin milli takımlarına çağrıldılar.

Galatasaray 13 Futbolcusunu Milli Takımlara Gönderdi

Sarı kırmızılı takım; Fenerbahçe ve Beşiktaş’tan daha çok futbolcusunu milli takımlara gönderdi. Taylan, Berkan, Halil ve Kerem; A milli takım kadrosunda yer alan isimler! Barış Alper ve Işık Kaan da U-21 milli takımının kadrosuna çağrıldılar. Muslera, Luyindama, Yedlin, Feghouli, Morutan, Cicaldau ve Mohamed de ülkelerinin milli takımlarına çağrılan isimler arasında yer alıyorlar.

Trabzonspor’da ise Uğurcan, Abdülkadir, Berat, Bakasetas, Siopis, Hamsik ve Cornelius milli takımlarına katılmak üzere yola çıkan isimler arasında bulunuyorlar.