Fenerbahçeli Futbolcular Milli Takımda

Fenerbahçeli Futbolcular Milli Takımda

2 Nisan 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Ocak ayı transfer döneminde yaklaşık 2 milyon euro’luk bir bedelle Güney Kıbrıs takımlarından Limassol’den transfer olan Attila Szalai, sezonun ikinci yarısında Fenerbahçe’nin en önemli oyuncularından biri olmayı başardı. Öte yandan sarı lacivertlilerin ön plana çıkan ve attığı goller ve yaptığı asistlerle dikkatleri üzerine çeken Dimitris Pelkas oldu.

Sezon öncesi transfer döneminde sarı lacivertli takıma Yunanistan ekiplerinden PAOK’tan 1.6 milyon euro’luk bir bedelle transfer olan Dimitris Pelkas’ta, Macar futbolcu Attila Szalai gibi takımın önemli parçalarından biri olmayı başardı. Bu doğrultuda, sarı lacivertli takım Fenerbahçe’de gösterdikleri başarılar neticesinde Attila Szalai, Macaristan Milli Takımı’na seçilirken; Dimitris Pelkas ise Yunanistan Milli Takımı’na seçildi.

Attila Szalai’nin Macaristan Milli Takım Performansı

Fenerbahçe’nin bu sezon savunmasın oynayan ve takıma geldiği günden beri vazgeçilmezlerden biri olmayı başaran Attila Szalai, sarı lacivertlilerde göstermiş olduğu performans ile Macaristan Milli Takımı’na seçilmeyi başardı. Ülkesinin FIFA 2022 Dünya Kupası Grup Elemeleri’nde oynadığı maçarda sahaya çıkan 23 yaşındaki stoper, başarılı performansını Milli takımda da sürdürerek dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Genç stoper, ülkesinin sırasıyla oynadığı Polonya, San Marina ve Andorra maçlarının hepsinde 90 dakika sahada kaldı. Öte yandan son oynanılan Andorra maçında ise asist yapmayı başardı. Dünya arenasında büyük kulüplerinde radarına giren Macar stoper, sezon sonunda transfer teklifleri alabilir. İyi bir teklif gelmesi halinde, kulübe mali kazanç getirmek amacıyla başarılı stoperin satılması Fenerbahçe’de gündeme gelebilir.

Dimitris Pelkas’ın Milli Takım Performansı

Fenerbahçe’nin sezon öncesinde PAOK’tan transfer ettiği ve ilk maçlardan itibaren takımın önemli bir parçası gelen Dimitiris Pelkas, sarı lacivertlilerde 6 gol ve 6 asistlik performansla takımın skor yükünü çeken oyunculardan biri oldu. Göstermiş olduğu bu başarı neticesinde Yunanistan Milli Takımı’na seçilmeyi başaran 27 yaşındaki futbolcu, ülkesinin İspanya ile oynayacağı maç öncesinde talihsiz bir sakatlık yaşadı. Antrenmanda sakatlanan Dimitris Pelkas, İspanya maçının kadrosundan çıkarılmak zorunda kaldı. Birkaç sonra oynanılan Gürcistan maçında da riske edilmek istenmeyen Yunan futbolcu Dimitris Pelkas, o maçta da dinlendirildi.