GEDSON FERNANDES HAKKINDA FLAŞ İDDİA

Sarı Kırmızılı ekip Galatasaray’ın imparator lakaplı tecrübeli teknik direktörü Fatih Terim’in devamlı Gedson Fernandes’i ilk 11’de oynatması iddiaları bununla beraber getirdi.

Fatih Terim’in birçok yıldız ve gözde oyuncusu kulübede bekelttiği ve orada maç izlettiği dönemde saha çıkıp oynadığı ve gösterdiği futboluyla eleştirilen Portekizli genç oyuncu Gedson’un devamlı, mütemadiyen bir şekilde yeşil sahada olmasının en önemli sebeplerinden birinin Galatasaray ile anlaşmaya vardığı sözleşmesinde yer edinen madde olduğu basına yansıdı.

Sarı Kırmızılı ekip Galatasaray’da İmparator lakaplı teknik direktör Fatih Terim, zaman zaman disiplin gereği takım için çok önemli olan bazı futbolcuları yedek kulübesinde bekletirken geldiğinden bu yana forma giydiği 7 karşılaşmada da ilk 11’de başlayıp kötü bir performans ortaya koyan Gedson Fernandes söylentileri de beraberinde getirdi.

Benfica’dan kiralanan Portekizli futbolcu, nötr futboluyla eleştirilerin odağında yer alırken oynadığı 7 maça da ilk 11’de çıkması dedikoduları da bununla beraber getirdi.

SÖZLEŞME MADDESİ OLABİLİR

Medyada yer edinen iddiaya bakılırsa Gedson’un sözleşmesinde, “Sakatlığı olmadığı maçlarda 11’de başlar. 11’de başlamadığı maçta Galatasaray, Benfica’ya tazminat öder” maddesi bulunuyor. ‘Oynatma garantisi’ verildiği iddia edilen Portekizli genç oyuncu Gedson Fernandes mevzusunda gözler sarı kırmızılı ekibin teknik direktörü Fatih Terim ve yönetime çevrildi.

7 MAÇLIK PERFORMANS

Gedson 7 maçta 551 dakika sahada kaldı. Genç Futbolcu herhangi bir Gol ve asist katkısı yapamadı. 233 pas yaptı, asla kilit pas atamadı. 12 uzun top kullandı ancak 3’ü yerini buldu. Yalnızca 3 orta yapabildi ve bu ortaların 3’ü de boşa gitti. Toplamda atmış olduğu 6 şutta yalnızca 2 isabet sağladı ve 4’ü engellendi.

18 kez kötü top kontrolü yaptı ve 6 defa da topu kaptırdı. 2 hava topu aldı. 7 hava topu mücadelesini kaybetti. Terim sürem başında ‘regista’ istediğini kameralar önünde birkaç defa anlatım etmişti. Regista defansa gelir top çıkarır oyunu farklı ve boş alana yönlendirir, defanstan topu alarak geriden oyunu kurar, ileriye çıkarak gol yollarında etkili olmaya çalışır ve en önemlisi teknik direktörün sahadaki elçisi olur.

Devre içinde da Gedson vardığında hepimiz umutlanmıştı. Ama geride kalan maçlarda Portekizli skora katkı yapamadığı şeklinde regista’dan beklenilen özelliklerin hiçbirini sergileyemedi. Mourinho’dan sonrasında Terim’i de hayal kırıklığına uğrattı.