GALATASARAY ESKİYE DÖNECEK

Posted by

Süper Lig’in 31. haftasının tehlikeli sonuç karşılaşmasında sahasında Çaykur Rizespor’a 4-3 yenik olan Sarı Kırmızılı ekip Galatasaray’da sular durulmuyor.  4-3’lük Çaykur Rizespor yenilgisiyle Sarı Kırmızılı ekip Galatasaray’da taşlar yerinden oynadı.

90 dakika boyunca oyuncularının gösterdiği performanstan hiç memnun olmayan ve özellikle aynı hatanın iki kere yapılmasından oldukça mutsuz olan teknik direktör Fatih Terim, kendi eski sistemine, eski düzenine ve tabii ki de eski oyuncularına dönüş yapmaya karar verdi.

GALATASARAY’DA YAŞANACAK DEĞİŞİKLİKLER

Çift forvetli düzenden vazgeçilecek ve 4-3-3 sistemi sezona sonuna kadar benimsenecek. İleri uçta Falcao veya Mohamed’den biri tek forvet olarak vazife meydana getirecek. Formda olduğundan Falcao 11’de, Mohamed kulübede başlayacak. Onyekuru ilk 11’e, sol açıktaki yerine geri dönüyor. Emre Akbaba formasını Feghouli’ye bırakıyor. Cezalı Yedlin’in yokluğunda Hatay’da vazife meydana getirecek Linnes iyi oynarsa sağ bekte devam edecek.

YAŞANAN GELİŞMELER

Yetenekli oyuncular Taylan Antalyalı ve Emre Kılınç’ın A Milli Takım’dan davet almasından sonra Sarı Kırmızılı ekip Galatasaray, Akataş Hatayspor ile oynauacağı karşılaşmanın hazırlıklarına başlayacak. Yetenekli golcü Mohamed Mısır’ın, tecrübeli stoper Luyindama Kongo’nun, yetenekli orta saha oyuncuları Etebo ve Onyekuru Nijerya’nın, tecrübeli bek Linnes Norveç’in yolunu tuttu. Genç yetenek Gedson Fernandes Portekiz U-21 Takımı’ndan, Donk da Surinam tarafından kadroya çağırıldı. Sarı-kırmızılılar ulusal arada noksan çalışacak.

Çaykur Rize maçından sonrasında Sarı Kırmızılı ekip Galatasaray’da oyunculara 4 gün izin verildi. Çarşamba akşamına kadar izinli olmasını fırsat bilen Marcao da eşiyle beraber Dubai’ye tatile gitti. Seçim havasına giren Sarı Kırmızılı ekip Galatasaray’da mevcut başkan Mustafa Cengiz de düğmeye bastı. 399 yeni kulüp üyesine beratlarının takdim edilmiş olduğu törende beraberce bir bir kontakt kuran Cengiz, mühim mesajlar verdi.

Bir sene ilkin ciddi ameliyatlar geçiren Cengiz, Sarı Kırmızılı ekip Galatasaray yardımıyla hayata tutulduğunu da laflarına ekledi. Mayıs ayında gerçekleşmesi planlanan Seçimli Genel Kurul’un pandemi durumuna nazaran Haziran ayına ertelenme ihtimalinin yüksek olduğu öğrenildi. Metin Öztürk, Burak Elmas ve Tuncer Hunca’nın adaylıkları kesinleşti.

Başkan Cengiz de Abdurrahim Albayrak-Yusuf Günay-Kaan Kançal’ın yer almış olduğu yönetimine yeni adlar ilave edip adaylığını açıklamaya hazırlanıyor. 4-3’lük Çaykur Rizespor yenilgisiyle Sarı Kırmızılı ekip Galatasaray’da kaos yaşanırken sergilenen futboldan asla memnun olmayan Fatih Terim, eski sistemine ve eski oyuncularına dönmeye karar verdi.