Henry Onyekuru İçin Teklif Ret Aldı

Henry Onyekuru İçin Teklif Ret Aldı

24 Mayıs 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Süper Lig’de şampiyonluk mücadelesi veren Galatasaray ekibinin Monaco’da kiralık olarak kadrosuna aldığı Henry Onyekuru ile ilgili çaprıcı bir iddia ortaya atıldı. Başarılı oyuncunun sarı kırmızılı takıma satışı için teklifi kabul edilmedi.

Süper Lig’de mücadele veren Galatasaray ekibi, devre arası transfer döneminde kadrosunda Monaco ekibinden Henry Onyekuru için kiralık anlaşmasını imzalamıştı. Sarı kırmızılı takım, başarılı oyuncusunun saha performansından memnun kalarak, gelecek sezonda da kadroda yer almasını istiyordu.

Sözleşmeli sporcu olarak devam etmek kararı alan cimbom tarafından, Henry Onyekuru için Monaco Kulübü’ne milyon Euro değerinde teklif verildi. Fakat yönetim başarılı oyuncu için bu fiyatı fazla buldu ve kabul etmedi.

Monaco ekibinin aslanlara ret vermesine rağmen, yıldız oyuncunun transfer konusu  için görüşmelere ise iki kulüp arasında hala devam edildiği öğrenildi.

Olympiakos Daha Avantajlı

Onyekuru’yu gelecek sezonda da kadrosunda görme planlarını yapan sarı kırmızılılar ise, özellikle de ekonomik krizin yaşanmış olduğu bu süreçte bu bedelden fazlasını vermeye hazır değil. Öte yandan Nijeryalı futbolcu için Olympiakos ekibinin daha avantajlı durumda olduğu ifade ediliyor.

Konuya ilişkin haberler ise Yunan basınında yer aldı. Nijeryalı golcüyü sezon sonu cimboma satmak isteyen kulübün, 5 milyon Euro altında bir fiyat vermesi bekleniyor.

Yıldız golcü ise bu sezon 9 maçta forma giyip 1 gole ve 2 asiste imza attı.

Güncel Yazılar