Galatasaray’ın Gündemindeki Brezilyalı

Posted by

Bir yandan seöimli genel kongre ve aakbinde teknik direktörlük konuları ile uğraşan Galatasaray, diğer yandan transfer çalışmalarını sürdürmeye çalışyor. Geçtiğimiz günlerde de sarı kırmızılı kulübün Brezilyalı futbolcu Alex Teixeira ile ilgilendiği haberleri basın yer almıştı. 31 yaşındaki futbolcu, ülkesindeki takımlardan Cortinthians ve Gremio gibi takımlarla uzlaşma sağlayamamıştı. En son Çin’in Jiangsu takımında forma giyen Alex Teixeira, artık kariyerine Avrupa’da bir takımda devam etmek istiyor. Öte yandan sarı kırmızılı takımın kadrosuna katmak istediği Alex Teixeira için girişimlerini sürdürdüğü öğrenildi.

Galatasaray’ın Alex Teixeira İsteği

Galatasaray’da şu anda transfer listesinde yer alan Brezilyalı futbolcu Alex Teixeira için çalışmalar devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda spor medyasında çıkan haberlere göre sarı kırmızılı kulübün, Alex Teixeira  ile bir centilmenlik anlşması imzaladığı iddia edilmişti. Öte yandan bilindiği üzere Brezilya’da geçitğimiz günlerde transfer sezonu sona erdi. Bu yüzden Galatasaray ve Alex Teixeira arasında imzalandığı iddia edilen centilmenli anlaşmasnının süresinin de 31 Mayıs’ta sona ereceği belirtildi.

Galatasaray, bu tariher kadar Alex Teixeira ie resmi bir sözleşme imzalamaz ise Brezilyalı futbolcu, farklı bir takım ile masaya oturup anlaşma yapabilecek. Bu yüzden sarı kırmızılı camiada gözler mevcut başkan Mustafa Cengiz’e çevrildi. Galatasaray’a gelirse bir zamanlar Fenerbahçe’de oynayan ve efsane olan Alec de Souza gibi bir etki yaratacağına inanılan 31 yaşındaki Alex Teixeira’nın tranferi için son sözü başkan Mustafa Cengiz söyleyecek.

Transferi Bitirilmek İsteniyor

Galatasaray’ın kadrosuna katmak istediği Brezilyalı futbolcu Alex Teixeira, hatırlanacağı üzere 2016 yılının transfer sezonunda Ukrayna’nın Shakhtar takımından Çin’in Jiangsu takımına transfer olmuştu. Jiangsu forması ile 119 maçta görev yapan Alex Teixeira, bu maçlarda 57 gol atıp 33 de asist yapmayı başarmıştı. Hem 10 numara pozisyonunda hem sol kanatta hem de forvet bölgesinde oynayabilen Alex Teixeira, kariyeri boyunca ise 428 maça çıktı. Brezilyalı futbolcu, bu maçlarda toplamda 172 gol atıp 72 de asist yapmayı başardı. Başta sarı kırmızılı taraftarlar olmak üzere Galatasaray camiası, bu futbolcunun elden kaçmasını istemiyor.