GALATASARAY’DAN ŞOK BAŞVURU

GALATASARAY’DAN ŞOK BAŞVURU

29 Mayıs 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Süper Lig’de 2020/2021 sezonu zorluk 42 hafta sonrasında tamam demek ya ezel’i rakibe Galatasaray ile aynı puanda bulunan Beşiktaş gol averaj farkı sebebiyle şampiyonluk kupasını Müzesi’ne götürmüştü. Sezonu ikinci sırada tamamlayan sarı-kırmızılı ekip Galatasaray Beşiktaş’ın 70 kazanmış olduğu Hatayspor mücadelesi öncesinde iki takımda bulunan Kamerunlu futbolcular Vincent Aboubakar ve Billong isimlerinin arasında geçen görüşmelerin incelenmesini istedi.

UEFA VE TFF’YE BAŞVURULDU

Kulüpler birliği Vakfı tarafından Süper Lig kapsamında oynanan son 8 hafta mücadelelerinin incelenmesi kapsamında Türkiye Futbol federasyonu’na yapmış olduğu başvuru sonrasında 2020-2021 sezonunu ikinci sırada tamamlayan sarı-kırmızılı ekip Galatasaray’dan bir talep daha geldi. Sezonu şampiyon olarak bitiren siyah-beyazlı ekip Beşiktaş’ın Lig’in flaş ekibi Atakaş Hatayspor’un 7-0 mağlup ettiği karşılaşmanın öncesinde Vincent Aboubakar ve Jean-Claude Billong Isimlerinden arasında yaptığı görüşmelerin resmi olarak incelenmesi için Türkiye Futbol Federasyonu ve UEFA’ya başvuru yaptı. 

Siyah beyazlı kulübün golcü futbolcusu Vincent Aboubakar’ın Jean-Claude Billong ismine milli takımda oynatılması için söz verdiği ve bu görüşmenin sonrasında Atakaş Hataysporlu futbolcunun kariyerinde ilk defa Kamerun milli takımı formasını giydiği iddiası ile Galatasaray UEFA ve Türkiye Futbol federasyonu’na başvuru yaptı.

ONURSAL BAŞKAN AÇIKLAMA YAPMIŞTI

 Süperlig kapsamında oynanan ve siyah-beyazlı ekip Beşiktaş’ın 2020/2021 sezonunun Flaş ekibi Atakaş Hatayspor 7-0 mağlup ettiği karşılaşmada sonrasında Akdeniz temsilcisi  oyuncusu Jean-Claude Billong yine yollarını ayırmıştı. Futbolcu ile yollarını ayıran Atakaş Hatayspor kulübünün Onursal Başkanı Lütfü Savaş konu ile ile ilgili yaptığı açıklamada karşılaşmadan 1 gün önce futbolcunun ayağını dövme yaptırdığı ve bu sebepten ötürü futbolcunun bacağının 1 hafta boyunca ağrıdığını karşılaşmada ise yaşanan pozisyonlarda topa sürekli sırtını döndüğünü Ve bu sebepten ötürü takımın birçok pozisyonda savunmasız kalıp goller yediğini Bu sebepten ötürü oyuncu ile yolların ayrıldığını belirtmişti.

Yaşanan bu hadiseden sonra oyuncuyu takımdan gönderilmesini talep eden savaş bu konu haricinde ekstra bir şeyler olup olmaması durumunun ise bilgileri dışında olduğunu belirtti. Ataköy Hatayspor Onursal Başkanı tarafından yapılan açıklamanın son cümleleri ise futbolcu hakkında yapılan iddiaların ve yapılan başvuru destekler nitelikte.