GALATASARAY BAŞSIZ KALACAK

GALATASARAY BAŞSIZ KALACAK

29 Mayıs 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Sezonu ikinci sırada bitirip Şampiyonlar Ligi elemeleri oynamaya hak kazanan Galatasaray, Villarreal’in Avrupa Ligi’ni kazanması ile birlikte 2 değil 3 ön eleme maçına çıkacak. Böylece sezonu daha da erken açması gerekecek olan Sarı Kırmızılıların seri başı olmaması sebebiyle ön elemedeki rakipleri de Celtic, Sparta Prag ya da PSV gibi zorlu takımlardan birisi olacak.

Villarreal’in UEFA Avrupa Ligi’ni kazanmasıyla sezonu daha erken açmak zorunda olan Galatasaray’da 2021-2022 sezonu için teknik direktörün bulunmamasının yarattığı handikap daha da arttı. İspanyol kulübünün kupayı kazanmasıyla iki değil üç ön eleme oynamak durumunda olan Sarı Kırmızılılar ayrıca ilk turda seri başı da değil. Bu sebeple Celtic, PSV Eindhoven ve Sparta Prag gibi üç zorlu rakipten biriyle eşleşecek olan Galatasaray’ın bu güç tabloda neler yapacağı soru işareti.

TAKIMIN BAŞINDA KİM OLACAK?

Kura çekimlerinin 16 Haziran’da yapılacağı ve ilk maçları 20-21 Temmuz’da, rövanşları ise 27-28 Temmuz’da oynanacak olan ilk ön eleme turu Galatasaray’ın sezonu erken açmasını zorunlu kılıyor. Sarı kırmızılıların sezonu ön eleme turundan 5 hafta önce yani 12-13 Haziran tarihlerinde sezonu açması bekleniyordu. Ancak gerek Fatih Terim’in seçimli genel kurula kadar vermiş olduğu net ayrılık mesajı gerekse başkan Mustafa Cengiz’in Fatih Terim ile çalışmayacağını açıklaması 19 Haziran’da gerçekleştirilecek seçimin öncesi ve sonrasında takımı hangi teknik adamın çalıştıracağına dair soru işaretleri yarattı.

12 OYUNCUNUN SÖZLEŞMESİ BİTİYOR

Ön elemeleri geçerek Şampiyonlar Ligi gruplarına kalmanın en az 30 milyon euroluk gelir sağlayacağı Galatasaray’da takımın ön elemelere ne şekilde hazır olacağı büyük bir soru işareti olarak ortaya çıkmış durumda. Bunun esas nedeni takımda revizyona gidilmesi gerekliliği. Zira Galatasaray’da birkaç gün içinde oyuncular ile sözleşme yenilenmezse 12 kişi kulüpten ayrılacak. Bu ayrılıklar sonucunda kadrosunda sadece 18 futbolcunun kalacağı Cimbom, daha önce Özgür ve Aytaç Kara ile anlaşmıştı. Takımdan gönderilerek kaynak yaratmada yardımcı olacağı düşünülen Falcao ve Feghouli’nin de kadroya dahil edildiği ihtimalde dahi Sarı Kırmızılıların 20 sözleşmeli oyuncusu bulunuyor.