BEŞİKTAŞ’TA GELİRLERİN BİR KISMI AVCI’YA GİDİYOR

BEŞİKTAŞ’TA GELİRLERİN BİR KISMI AVCI’YA GİDİYOR

29 Mayıs 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Geçtiğimiz sezon Beşiktaş ile yollarını ayıran ve tazminatına ilişkin kararın netleşmesi beklenen Abdullah Avcı için karar sonunda çıktı. Tahkim kurulu, Beşiktaş’ta teknik direktörlük yapan Abdullah Avcı’ya Siyah Beyazlı kulübün 17 milyon 130 bin liralık fesih tazminatı ödemesi gerektiğine hükmetti.

TAHKİM KURULU KARARINI VERDİ

Tahkim Kurulu, Siyah Beyazlı kulübün yapmış olduğu itirazları yerinde bulmadı ve Abdullah Avcı’ya 17 milyon 130 bin TL’lik tazminat ödenmesine karar verdi.

Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulunun yapmış olduğu açıklamada Siyah Beyazlıların yapmış olduğu itirazların incelendiği ve Uyuşmazlık Çözüm Kurulu kararının fesih tazminatı tutarı bakımından karşı oy yazısında belirtilmiş olan 210 bin liranın mahsup edilmesiyle ortaya çıkan 17 milyon 130 bin liranın düzeltilerek onanmasına ve davalının diğer itirazlarının reddine karar verildiği belirtilmiştir.

Açıklamada ayrıca Profesyonel Futbol Disiplin Kurulunun (PFDK), çeşitli gerekçelerle Beşiktaş’a vermiş olduğu 320 bin liralık ceza ve takımın yardımcı antrenörü olan Ozan Köprülü’ye verilmiş olan 13 bin lira ile 3 maç men cezasının da onandığı aktarıldı.

Kuruldan yapılan açıklamayla ayrıca, Galatasaray kulübünün ve Göztepe kulübünün almış oldukları sırasıyla 224 bin ile 50 bin liralık para cezalarının da onandığı ifade edildi.

AVCI NASIL AYRILMIŞTI?

Beşiktaş ile olan kariyeri toplamda 239 gün süren Abdullah Avcı Siyah Beyazlı kulüple çıkmış olduğu 28 maçta 11 galibiyet 3 beraberlik ve 14 mağlubiyet almıştı. Kötü performansını Erzurumspor’a karşı oynadığı iki maçta da 3-2’lik skorlarla mağlup olarak Türkiye Kupası’na veda etmesiyle sürdüren Abdullah Avcı’nın görevine Siyah Beyazlı yönetim, yönetim kurulunun almış olduğu karar doğrultusunda yolları ayırdıklarını ifade eden, Avcı’ya hizmetleri için teşekkür eden ve gelecek çalışma hayatında başarı dileyen açıklamayla son vermişti.

Beşiktaş’tan ayrılmasının ardından bu sezon Trabzonspor ile anlaşan Abdullah Avcı, Bordo Mavilileri 4. Sıraya taşıdı. Abdullah Avcı’nın yerine Beşiktaş’ın başına geçen Sergen Yalçın ise geçtiğimiz sezon iyi bir çıkış yakalayarak Siyah Beyazlı kulübü 3. Sıraya taşımış, bu sezon ise futbolcuyken efsanesi olduğu kulübünü şampiyonluğa taşımayı başarmıştı.