Fenerbahçe’de Yaşanan Son Gelişmeler

Posted by

Fenerbahçe’de şu anki gündem oldukça yoğun. Bir yandan yaklaşan seçimli genel kongre, bir yanda teknik direktör konusu, bir yanda ise yapılması planlanan trasferler. Hatırlanacağı üzere mevcut başkan Ali Koç, geçtiğimiz günlerde bir basın toplantısı düzenlemiş ve bu basın toplantısında bir kez daha başkanlığa adaylığını açıklamıştı.

Öte yandan teknik direktör konusuna da değinen Fenerbahçe başkanı Ali Koç, 1 Haziran tarihinde bu konunun netlik kazanacağını dile getirmişti. Son olarak transferler ile ilgili de açıklamalarda bulunan başkan Ali Koç, geçen sezon yaptıkları gibi 20’den fazla transfer gerçekleşmeyeceğini hatta takımın yüzde 70’ini korucaklarını ve sadece gerekli olan bölgelere nokta atışı transfer yapmayı planladıklarını söylemişti.

Teknik Direktörlük İçin En Büyük Aday Emre Belözoğlu

Fenerbahçe’de en çok merak edilen konulardan bir tanesi de teknik direktörlük konusu. Bilindiği üzere geçtiğimiz sezona Erol Bulut ile başlayan fakat ligin 10 maçında bu göreve Emre Belözoğlu’nun getirildiği sarı lacivertli kulüpte, başkan Ali Koç’un ilk tercihi yabancı ve kariyerli teknik direktörlerden yanaydı.

Fakat gelen bilgilere göre özellikle istenilen maaşlardan dolayı bu görüşmeler olumsuz sonuçlandı. Hala netlik kazanmayan teknik direktörlük koltuğuna ise Emre Belözoğlu’nun en yakın aday olduğu bilgileri geliyor. Hem futbolcuları tanıması hem de geri de kalan sezonda şampiyonluğun kıl payı kaçmasına rağmen başarılı bir performans sergilemesi Emre Belözoğlu’nun bir adım öne çıkarıyor.

Transferler İçin Başkan Ali Koç ve Emre Belözoğlu Beraber Çalışıyor

Fenerbahçe’de hala sportif direktörlük anlaşması devam ettiği için başkan Ali Koç ile birlikte özellikle transfer çalışmalarını beraber yürüten Emre Belozğlu, takıma takviyeler yapmak için kolları sıvadı. Hücum hattındaki forvet sorununa ek olarak, savunmaya stope almayı planlayan başkan Ali Koç ve sportif direktör Emre Belözoğlu, bu konudaki girişimleri sürdürüyorlar. Sağ bek ve sol bek transferlerine ise takımdan ayrılacak olan futbolcuların durumlarına göre karar verilecek. Ayrıca takımdan ayrılmaları gündeme gelen Jose Sosa ve Luiz Gustavo’nun spor basınında yer alan Biglia ve Fenerbahçe haberleri ile birlikte iyice merak konusu oldu.